20 мая, 2024 20:46
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Нові учасники ринку платіжних послуг, відкритий банкінг, цифрова валюта НБУ – що вводить закон про платіжні послуги

В офіційному виданні “Голос України” опубліковано Закон України № 1591-IX  “Про платіжні послуги”- закон набув чинності 1 серпня.

Положення документа вводяться в дію через 6 місяців з дня опублікування – з 1 лютого 2022 року, крім положень про:

обов’язок надавачів платіжних послуг повідомляти НБУ про істотні операційні інциденти, кіберінциденти та інциденти безпеки, пов’язані з наданням ними платіжних послуг – вводиться в дію через 12 місяців з дня введення в дію цього Закону; право емінента емітувати електронні платіжні засоби для ініціювання платіжних операцій з рахунків платників, відкритих в іншого надавача платіжних послуг з обслуговування рахунку – вводиться в дію через 36 місяців з дня введення в дію цього Закону; відкритий банкінг – вводиться в дію через 12 місяців з дня введення в дію цього Закону.

Нагадаємо, закон прийнято у другому читанні на засіданні 30 червня.

Документ закріплює, що грошові кошти існують в Україні у готівковій (формі грошових знаків) та безготівковій (формі записів на рахунках) формах. Грошові кошти включають також електронні гроші та цифрові гроші у випадках, передбачених цим законом.

Згідно із законом, в Україні буде визначено дев’ять категорій надавачів платіжних послуг. З’являться нові учасники ринку – установи електронних грошей, філії іноземних платіжних установ, надавачі послуги з надання відомостей з рахунків, платіжні установи.

Існуватиме дев’ять платіжних послуг, з яких дві – нефінансові (послуга з ініціювання платіжної операції та послуга з надання відомостей з рахунків).

Небанківські надавачі платіжних послуг (платіжні установи, установи електронних грошей, поштові оператори та деякі інші надавачі платіжних послуг) зможуть відкривати платіжні рахунки, випускати платіжні картки та електронні гроші. Від небанківських фінансових установ не вимагатиметься участь у платіжних системах для здійснення переказу.

Відповідно до документа, НБУ отримає право випускати «цифрову валюту Національного банку України», а також створити регуляторну «пісочницю» – платформу для тестування послуг, технологій та інструментів на платіжному ринку, заснованих на інноваційних технологіях.

Також закон створює умови для запровадження в Україні концепції відкритого банкінгу (Open banking), що має об’єднати різних надавачів платіжних послуг і технологічні платформи в єдину платіжну екосистему.

Проверьте

Врятувати рядового «слугу». Партія влади шукає рецепти перемоги на наступних виборах

Головна — Політика — 9 грудня 2021, 11:33 Врятувати рядового «слугу». Партія влади шукає рецепти …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *