2 октября, 2024 2:29
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

ОП ККС ВС вказала на особливості розгляду кримінального провадження за спрощеною процедурою

В конкретному кримінальному провадженні суд на підставі ч. 3 ст. 349 КПК має право, якщо проти цього не заперечують учасники судового провадження, визнати недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються.

На це вказала об’єднана палата Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду зробленого у постанові від 16 вересня 2024 року у справі у справі № 444/870/22.

За обставинами справи

Районний суд провів судовий розгляд за спрощеною процедурою, передбаченою ч. 3 ст. 349 КПК України, не зважаючи на те, що обвинувачений визнавав цивільний позов частково. Апеляційний суд залишив вирок без зміни.

Висновок об’єднаної палати ККС ВС

ОП ККС ВС залишила судові рішення без змін, зауваживши що:

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 349 КПК України суд має право, якщо проти цього не заперечують учасники судового провадження, визнати недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються. При цьому суд з’ясовує, чи правильно розуміють зазначені особи зміст цих обставин, чи немає сумнівів у добровільності їх позиції, а також роз’яснює їм, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку. Прийняття такого рішення свідчить про те, що обставини, які сторони не оспорюють, будуть вважатися встановленими в судовому засіданні і суд буде це враховувати при ухваленні вироку, а сторони позбавляються права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку. За своєю правовою природою ч. 3 ст. 349 КПК України визначає обсяг та порядок дослідження доказів на підтвердження обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадження і зазначені у ч. 1 ст. 91 КПК України. Визначення обсягу доказів, що підлягають дослідженню в кримінальному провадженні в порядку ч. 3 ст. 349 КПК України, не звільняє суд від обов’язку встановити обставини, які підлягають доказуванню в кримінальному провадженні.

«В конкретному кримінальному провадженні суд на підставі ч. 3 ст. 349 КПК України має право, якщо проти цього не заперечують учасники судового провадження, визнати недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються, у тому числі, у разі часткового заперечення винуватості особи у вчиненні окремого кримінального правопорушення в сукупності кримінальних правопорушень, яке має окрему кваліфікацію, або є окремим епізодом кримінального правопорушення, чи невизнання цивільного позову, та у такому випадку щодо цих оспорюваних обставин провести судовий розгляд у загальному порядку, дослідивши докази, які підтверджують або спростовують ці обставини» — виснувала ОП ККС ВС.

Читайте також: Комітет з питань правової
політики підтримав збільшення фінансування судових
органів в проекті держбюджету на 2025 рік

Проверьте

Предложений не поступало? Появились новые данные о возможном увольнении Буданова и Умерова

Чиновники, вероятно, останутся на своих должностях Министра обороны Украины Рустема Умерова и руководителя ГУР МО …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *