Міністерство економіки оприлюднило для громадського обговорення законопроєкт “Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення захисту вимог працівників щодо виплати заборгованості із заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця”.
Документ пропонує встановити механізми захисту працівників у разі банкрутства роботодавця.
Зокрема, працівникам запропоновано виплачувати компенсацію в розмірі середньомісячної заробітної плати за три місяці, що передують місяцю, в якому порушено справу про банкрутство роботодавця, чи припиненню трудового договору в разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи.
Компенсацію виплачуватимуть:
у разі неплатоспроможності роботодавця лише для нових боргів, заявлених у господарському процесі, після подання заяви до Держпраці.
Також проєктом передбачається, що максимальна сума компенсації не може перевищувати розміру трьох середніх заробітних плат працівника за 12 місяців, а також дванадцяти мінімальних заробітних плат станом на 1 січня відповідного року.
Крім того, вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати працюючим та звільненим працівникам банкрута включать до першої черги задоволення вимог кредиторів.
Держпраці надаватиметься право висунення регресних вимог до боржників щодо відшкодування коштів, спрямованих на компенсацію заробітної плати, інших виплат у випадку неплатоспроможності боржника та задоволення їх в першочерговому порядку, що в майбутньому дасть змогу частково повернути витрачені кошти.