23 февраля, 2024 17:43
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Рада бізнес-омбудсмена: безпідставні кримінальні провадження за ухилення від сплати податків – новий виклик для бізнесу

У січні-березні 2021 року Рада бізнес-омбудсмена отримала від бізнесу 425 скарг на порушення держорганів, що на 6% менше ніж у IV кварталі 2020 року. Водночас кількість завершених установою розслідувань була на 10% вищою.

«За сприяння РБО підприємцям вдалося повернути та заощадити 126 млн. грн. Серед скаржників, які заповнили форму зворотного зв’язку, 97% були задоволені співпрацею з РБО», – звітує про скарги підприємців на порушення держорганів у І кварталі 2021 року Бізнес-омбудсмен.

Найчастіші звернення:

Невиконання судових рішень з реєстрації податкових накладних вперше за роки роботи РБО стало найбільш розповсюдженим предметом звернення – у звітному періоді надійшло 56 таких заяв. Оскарження результатів податкових перевірок стало другим найбільш розповсюдженим предметом звернень бізнесу (49 скарг). Це пов’язано з фактичним скасуванням мораторію на податкові перевірки юридичних осіб. На включення до переліків ризикових платників податків скаржилися 27 разів.

«У звітному кварталі бізнес більше скаржився на безпідставно відкриті кримінальні провадження за ухилення від сплати податків. Щоб вирішити цю проблему, Рада бізнес-омбудсмена системно рекомендує державним органам припинити кримінальне переслідування за ухилення від сплати податків до остаточного узгодження податкових зобов’язань. Раніше відповідно до рекомендацій РБО було підвищено пороговий розмір фактичного ненадходження до бюджету податків, починаючи з якого діяння вважається злочином.  Ми також неодноразово наголошували на необхідності створення нового органу, що здійснюватиме розслідування економічних та податкових злочинів – багато наших рекомендації наразі враховано в законі про Бюро економічної безпеки України», – зазначив бізнес-омбудсмен Марчін Свєнчіцький.

Також зазначається ріст скарг на дії представників Національної поліції, органів прокуратури, митниці та державних підприємств.

Кількість звернень щодо Національної поліції майже подвоїлася у порівнянні з IV кварталом 2020 року та I кварталом 2020 року, зокрема, через скарги на процесуальні зловживання та бездіяльність Нацполіції. Підприємці також більше скаржилися на:

процесуальні зловживання прокурорів: +120% у порівнянні з IV кв. 2020 року та +22% у порівнянні з I кв. 2020 року; дії державних регуляторів: зросла кількість звернень щодо ДАБІ та Держгеокадастру.

Тим часом Комітет ВРУ з питань економічного розвитку рекомендував до розгляду у першому читанні на пленарному засіданні ВРУ нову редакцію законопроєкту про установу бізнес-омбудсмена, яка враховує зауваження Головного науково-експертного управління ВРУ та депутатів. Зокрема, у документі уточнено умови співпраці з державними органами:

установа не буде складати адмінпротоколи щодо держслужбовців, які не співпрацюють з РБО; доступ до службової інформації буде надаватися лише в межах розслідуваних справ; як і зараз, РБО буде видавати держорганам аргументовані рекомендації, а не накази.

Нагадаємо, минулого року найбільше бізнесу дошкуляли податківці.

Проверьте

Магазин Всі. Свої вместе с Музеем Голодомора просят отдать старинные вышиванки и купить новые: как выглядит новый поект

Всі. Свої вместе с Музеем Голодомора и Pictoric в Киеве презентовали витрины ко Дню вышиванки …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *