18 мая, 2024 10:39
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Розпочалась кампанія одноразового добровільного декларування активів: про що варто пам’ятати

Сьогодні, 1 вересня 2021 року, стартує одноразове (спеціальне) добровільне декларування, яке триватиме до 1 вересня 2022 року.

Ця можливість надана нормами Закону України від 15.07.2021 № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Громадяни України, які мають активи, що не були оподатковані належним чином, можуть добровільно пройти одноразове (спеціальне) декларування, сплатити одноразовий збір та легалізувати такі активи.

Хто зможе скористатись правом на декларування

Передбачено, що подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію можуть:

фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи; фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків.

Податкова амністія розповсюджується, зокрема, на активи у вигляді грошових коштів, валютних цінностей, цінних паперів, рухомого та нерухомого майна в Україні та за кордоном.

Процедура декларування

Декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадянина, який має право на таке декларування.

Для того, щоб задекларувати свої активи, необхідно:

подати декларацію до Державної податкової служби України безпосередньо платниками через Електронний кабінет (форму декларації раніше затвердив Мінфін); до подання одноразової декларації платник має розмістити кошти в національній або іноземній валютах на спеціальному рахунку, що може бути відкритий в банках України (про порядок відкриття рахунку ми писали раніше).

Декларант зобов’язаний документально підтвердити грошову вартість таких об’єктів для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування шляхом додання до одноразової (спеціальної) добровільної декларації засвідчених належним чином копій документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування.

У той же час, у декларації не зазначається інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об’єктів декларування.

Детальніше про особливості податкової амністії читайте в матеріалі: Капітальна перебудова

Проверьте

Члени Бюро ПА ОБСЄ обговорили безпекову ситуацію на Сході України

1 грудня у форматі відеоконференції відбулося засідання Бюро  Парламентської асамблеї ОБСЄ, у якому взяв участь заступник …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *