25 марта, 2024 13:54
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Розуміння цінностей авторитету суду та прав людини: презентована нова Правнича асоціація «ДОБРОСУД»

Сьогодні, 19 липня, в Українському кризовому медіа-центрі відбулася презентація Правничої асоціації “ДОБРОСУД”, яка є новоствореною новітньою бірюзовою організацією, заснованою на розумінні цінностей авторитету суду та прав людини. У презентації взяли участь керівництво і члени Правління: адвокат, доцент кафедри цивільного права та процесу УДФСУ, к.ю.н. Тетяна Огнев’юк, суддя Тарутинського районного суду Одеської області, к.ю.н. Петро Кравченко, президент Асоціації помічників суддів України, коуч, медіатор Ольга Примак-Березовська, суддя Барського районного суду Вінницької області Юлія Салдан, а також суддя Оболонського районного суду міста Києва Андрій Пономаренко.

Тетяна Огнев’юк розповіла про передумови створення Правничої асоціації, зародження ідеї, основні етапи її становлення та цінності, які сповідує “ДОБРОСУД”. За її словами, запорукою ефективної діяльності професійної громадської організації у публічному секторі є чітка артикуляція цілей. Для “ДОБРОСУДу” – це підвищення авторитету правосуддя та захист прав людини.

«Для того, аби досягти цілей захисту прав людини сьогодні мало опанувати професію правника. Треба ще й об’єднуватися однодумцям навколо ідеї цінності прав людини й того, що на представниках юридичних професій лежить велика відповідальність за правові процеси, які відбуваються в країні», – переконана Тетяна Огнев’юк.

За її словами, серед засновників Правничої асоціації “ДОБРОСУД” є судді, кандидати на посаду судді, адвокати, науковці, представники судової системи – 18 правників, які свідомі того, що зміни можуть настати виключно тоді, коли до них долучиться кожен, коли запит на реформи буде виходити не зверху (від влади), не збоку (від суспільства), а з середини спільноти.

Три кити, на яких заснована ідея “ДОБРОСУДу” – це цінності

добросовісності, добросвідомості і добродіяльності.

«Ми віримо, що наші життєві ідеали та ідеї, які нас об’єднали, є близькими і вам, а разом ми зможемо досягнути поступової зміни правосвідомості не революційним, а еволюційним шляхом», – висловила сподівання Тетяна Огнев’юк.

Петро Кравченко додав, що “ДОБРОСУД” – це дискусійний майданчик для обговорення ідей, які в подальшому утілюватимуться в життя з метою розбудови національної судової системи. Тож він закликав правників долучатися до Правничої асоціації, надавати свої пропозиції та працювати разом над їхньою реалізацією.

Він розповів про один із напрямів, на якому буде зосереджена робота асоціації – “ДОБРОСУД. Освіта”.

«Молодь – це майбутнє судової системи, саме тому студентам юридичних вузів треба пропонувати допомогу у вигляді різноманітних освітніх заходів задля визначення їхнього кар’єрного майбутнього. І якщо воно буде пов’язане з судовою системою, роз’яснювати їм проблеми суддів і працівників апарату суду з тим, щоб вони підготувалися до викликів – морально і практично», – переконаний суддя.

Ольга Примак-Березовська зауважила: «Нас об’єднує ідея. Саме цим ми якісно відрізняємося від інших». Також вона розповіла у чому полягає суть «бірюзової організації». За її словами, у Правничій асоціації відмовилися від стандартної ієрархічної моделі «по вертикалі» і запровадили горизонтальне управління організацією – це інноваційний коучинговий підхід.

«Серед засновників 18 правників, кожен з яких є потужною особистістю, свідомим лідером думки,. Власне, бірюзова організація й означає бути свідомим у тому, що якщо я прагну чогось досягнути, я щось роблю, я дію. І роблю це не з огляду на законодавчі приписи чи суспільну необхідність, ні. Я свідомо роблю власний вибір щодня. Ми зібралися разом саме у такому свідомому ключі для того, аби ламати стереотипи. Ми не проєкт, ми – команда. І якщо ви погоджуєтеся з нами в тому, що один у полі не воїн – долучайтеся до нас. Давайте разом напрацьовувати ефективні ідеї. Немає нічого неможливого», – закликала Ольга Примак-Березовська.

За словами Юлії Салдан, на сьогодні недостатньо просто чинити правосуддя, потрібно робити це відкрито для суспільства, адже суспільство хоче і має право знати як здійснюється судочинство, як ухвалюються судові рішення, доленосні не тільки для конкретного громадянина, а й для спільноти.

«Суддя не може зачинитися в кабінеті і робити свою роботу. Ба навіть у Бангалорських принципах поведінки суддів йдеться про те, що ізолювання судді від громади та суспільства є шкідливим для правосуддя, оскільки суддя має розуміти запит суспільства, середовище і соціальні тенденції. Такий принцип можна реалізувати зокрема й шляхом долучення до спільноти однодумців, яким є “ДОБРОСУД”», – переконана Юлія Салдан. Вона додала, що судді повинні розвиватися не заради себе, а заради правосуддя, яке вони відправляють.

Петро Кравченко також акцентував на потребі побудувати міст порозуміння між судовою системою і громадянином та необхідності піти назустріч один одному.

У свою чергу Андрій Пономаренко зосередився на необхідності вирішення актуальних проблем судочинства. Зокрема, гострою проблемою є кадровий голод в судовій системі, який виник через складні і тривалі процедури добору нових суддів. До процедурних неузгодженостей і прогалин привели постійні гонки за зміною законодавства. Суддя вважає, що достягнути ідеалу у такому складному процесі буде складно, але принаймні треба віднайти баланс між інтересами кандидатів на посаду судді, інтересами судової системи та інтересами суспільства.

Резюмуючи, Тетяна Огнев’юк підкреслила, що “ДОБРОСУД” – це інтелектуальне волонтерство і закликала правову спільноту долучатися до спільної роботи.

Відео презентації можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=LpqC5sBLBFA

Проверьте

Костя Калоша (Константин Бедовой) торговал телами несовершеннолетних – источники

Известный в Киеве и области наркоторговец и криминальная «шестерка» Константин Бедовой (кличка Костя Калоша) оказался …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *