Юристи в Україні можуть заробляти удвічі більше від інших громадян. Середня заробітна плата галузі майже дорівнює 1000 доларів на місяць. Однак конкуренція за вакантні місця надзвичайно велика.
Але все залежить від:
спеціалізації; роботодавця (сфери у якій працює юрист); кваліфікації самого юриста.
Такий результат аналізу вакансій та резюме юристів за даними порталу grc.ua.
Конкурс на вакансії юристів 5 до 1
Юрист залишається популярною професією в Україні: фахівці з юриспруденції потрібні як міністерствам та державним адміністраціям, так і магазинам і розважальним закладам.
Підготовкою юристів займається близько 180 вишів по всій Україні. З одного боку, це добре:
жоден сегмент ринку не страждає від дефіциту кадрів, велика кількість випускників ще й дозволяє «хантити» молодих фахівців з незначними фінансовими апетитами.
З іншого боку, це не надто добре для самих юристів, адже конкуренція за робочі місця неабияка.
Згідно з даними кадрового порталу grc.ua, наявні відкриті вакансії задовольняють попит серед фахівців лише на 17%. Конкурс на одне місце – майже 5 людей.
Щоправда, є у цієї сфери і явна позитивна риса – рівень заробітних плат.
Середня зарплата по Україні серед юристів – 25 700 гривень, що майже вдвічі перевищує середній загальний показник по країні (близько 15 000 гривень).
Загальна статистика пропонованих заробітних плат виглядає дуже втішно для юриста. Вони можуть розраховувати щонайменше на дохід на рівні середньої зарплати по Україні
ТОП-10 спеціалізацій, які мають найбільший попит на ринку
Найчастіше роботодавці шукають, мабуть, найбільш універсального фахівця – юрисконсульта (21% актуальних вакансій категорії). Немає нічого дивного, адже на нього покладаються безліч обов’язків:
контролювати правильність складання договорів, позовів, перевіряти коректність звітних документів, представляти інтереси компанії в суді.
Словом, слідкує за тим, щоб роботодавець не виходив за рамки законодавства, а якщо все ж це сталося, допомагає знайти вихід із ситуації.
Також затребувані представники більш вузьких спеціалізацій:
договірне право (13%), корпоративне право (11%), трудове право (9%).
Далі представники рейтингу розташувалися таким чином:
реєстрація юридичних осіб (7%); цінні папери, ринки капіталу (6%); нерухомість (6%); помічник юриста (3%); земельне право (3%); податкове право (3%).
Вимоги більш-менш типові не залежно від спеціалізації
Попри те, що сфери серйозно відрізняються одна від одної, можна виділити деякі спільні вимоги до кандидатів, які висувають роботодавці. Це:
вища юридична освіта, бездоганні знання актуального українського законодавства, просунуті навички користування MS Office, навички ведення переговорів, комунікабельність, вміння виконувати монотонну роботу, уміння швидко шукати та аналізувати інформацію, стресостійкість, робота на результат, уміння працювати з документацією.
Особливі вимоги можуть висуватися до фахівця з міжнародного права. Це – високий рівень знання англійської або іншої мови, досвід представлення інтересів компанії у судах Європи, знання міжнародного законодавства.
Рівень заробітних плат по сферах
За даними grc.ua найбільше отримують представники престижних та «грошових» сфер:
міжнародне право (44 200 грн), банківське право (41 000 грн). нерухомість (33 800 грн).
Середній дохід адвоката за даними порталу становить 27 500 грн.
На межі 1 000 доларів тримається земельне право – 26 300 грн.
Далі сфери розташувалися наступним чином:
арбітраж (25 800 грн); інтелектуальна власність (24 300 грн); корпоративне право (24 200 грн); юрисконсульт (23 000 грн); реєстрація юридичних осіб (22 000 грн).