11 марта, 2024 17:04
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Суд не зможе зупиняти дію санкцій РНБО заходами забезпечення позову – законопроєкт

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 5667 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань діяльності Ради національної безпеки і оборони України”.

Ініціатори законопроєкту – група народних депутатів – пропонують унормувати особливості судового оскарження рішень, прийнятих Радою національної безпеки і оборони України відповідно до Закону України “Про санкції”.

Зокрема, встановлять, що:

оскарження до суду рішень, прийнятих Радою національної безпеки і оборони України відповідно до Закону України “Про санкції”, не зупиняє застосування передбачених ними санкцій (зміни до статті 5 Закону України “Про санкції”); заходи забезпечення позову, які застосовує суд, не можуть зупиняти дії спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів, застосованих рішеннями Ради національної безпеки і оборони України відповідно до Закону України “Про санкції” (зміни до статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України).

Верховному Суду як суду першої інстанції будуть підсудними справи щодо оскарження рішень Ради національної безпеки і оборони України, прийнятих відповідно до Закону України “Про санкції”.

Крім того, законопроєктом визначається, що  основними завданнями Апарату Ради національної безпеки і оборони України є:

опрацювання внесених до Ради національної безпеки і оборони України пропозицій щодо розгляду питань, які входять до її компетенції, підготовка матеріалів для розгляду на засіданнях Ради національної безпеки і оборони, проектів рішень Ради національної безпеки і оборони України, забезпечення здійснення контролю за виконанням рішень Ради національної безпеки і оборони України, актів Президента України, контроль за виконанням яких покладено на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

Проверьте

Комп’ютерні програми захищаються як літературні твори — диджиталізація ІР у фокусі IPF 2021

Захист цифрових даних як об’єктів права інтелектуальної власності обговорили учасники четвертої сесії IPF 2021. Більшість …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *