Асоціація правників України вчергове зібрала лідерів правничої спільноти для обговорення трендів юридичного бізнесу — 18 червня в Києві відбувся XVI форум «Розвиток ринку юридичних послуг».
Учасники заходу зосередилися на питаннях регулювання професії та професійної етики правників, ефективності юридичного бізнесу, кадрових очікуваннях, формулах розподілу прибутку та взаємовідносинах зовнішніх консультантів і інхаус-юристів.
Андрій Костін, голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, говорив про регулювання правничої професії в контексті вдосконалення судової влади відповідно до нещодавно ухваленої Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства. Олена Кібенко, суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, розповіла, як саме судова система та процес пов’язані з формуванням юридичної професії, звернувши, зокрема, увагу на тенденції притягнення суддів та адвокатів до дисциплінарної відповідальності.
Анна Огренчук, керуюча партнерка Юридичної групи LCF, кандидатка на посаду президента АПУ, поділилася з учасниками форуму своїм баченням розвитку правничої спільноти та ролі АПУ в цих процесах.
«Наше завдання — розробити універсальний стандарт етичних правил. Наразі нам бракує практичного розуміння повної картини порушень на юрринку — для виправлення ситуації можна створити спеціальну сторінку, на якій користувачі юрпослуг зможуть поскаржитися на неетичну поведінку. Згодом можна згенерувати відповідний контент щодо типових порушень та шляхів їх уникнень, гайди за ними для кожної з професій», — прокоментувала пані Огренчук.
На завершення профільної сесії виступив Сергій Боярчуков, керуючий партнер ЮК «Алєксєєв, Боярчуков і Партнери», який детально висвітлив історію саморегулівних організацій.
Детальніше про професійну етику розповіли учасники сесії, яку модерував керуючий партнер ЮК MORIS GROUP Андрій Романчук. Андрій Савчук, партнер ЮК MORIS GROUP, зосередився на питанні конфлікту інтересів в роботі адвокатів; Світлана Романова, директорка з правового забезпечення групи “Метінвест”, розповіла про різноманітні конфліктні ситуації, які виникали під час взаємодії з зовнішніми юридичними радниками; Ірина Назарова, керуюча партнерка ENGARDE, говорила про співвідношення конкуренції та професійної етики; а Дарина Старовойтова, керівниця цивільної практики ЮФ «Горецький і Партнери», розповіла про етику адвоката після запровадження адвокатської монополії.
Дискусію щодо ефективності юрфірм модерувала Анна Бабич, партнерка AEQUO. В контексті ефективності юридичного бізнесу вона підняла питання work-life blend, трансформації традиційного підходу до ринку юридичних послуг, ефективності дистанційних моделей взаємодії та зміни ефективної ставки протягом минулого року. Своїми спостереженнями та професійними рецептами поділилися старший партнер AVELLUM Гліб Бондар, Ольга Ворожбит, партнерка Kinstellar, та Артем Стоянов, старший партнер Юридичної групи LCF.
«Кар’єрний» блок форуму модерували керуючий партнер AVELLUM Микола Стеценко та партнерка Legal Marketing Solutions Тетяна Бенько. Предметом обговорення і детального аналізу учасників сесії стали результати дослідження серед студентів, присвяченого кар’єрі молодих правників.
На завершення форуму учасники обговорили внутрішні питання організації юридичної фірми та дискутували про нюанси закупки юридичних послуг та комунікації зовнішніх юридичних радників і штатних юрисконсультів компаній.