15 мая, 2024 22:30
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Третя доза чи ревакцинація. Чого очікувати українцям які бажають виїхати за кордон?

ЄС хоче скоротити термін дії ковід-сертифікатів до 9 місяців і запровадити для цих сертифікатів обов’язкову бустерну дозу. Така інформація міститься у заяві на сайті Єврокомісії.

Єврокомісія рекомендує замість ковід-сертифікату на один рік зробити сертифікат на 9 місяців. При цьому термін буде відраховуватися від другої дози.

До закінчення 9-місячного терміну необхідно зробити додаткову (бустерну) дозу вакцини. Це правило буде стосуватись і сертифікатів українців, які визнані в ЄС.

Вчені вважають, що вакцинація захищає протягом шести місяців, після чого захист слабшає, і ще 3 місяці надається, щоб люди зробили бустерну дозу.

Пан Рейндерс, заявив, що їхня головна мета – узгодити стандартний термін дії сертифікатів про вакцинацію і уникнути різних підходів щодо цього у ЄС.

У Єврокомісії пропонують, щоб людина, яка має дійсний ковід-сертифікат, визнаний ЄС, не здавала тести чи проходила карантин. Однак, від людей, які не мають цифрового сертифіката про Covid-19, можуть вимагати тест до або після прибуття.

Нові правила ще має затвердити Рада ЄС. Якщо це станеться, то нові сертифікати на 9 місяців почнуть діяти з 10 січня і тоді невакциновані громадяни третіх країн не зможуть потрапити до ЄС з 1 березня.

Щодо України

Українські електронні ковід-сертифікати визнані і приймаються у всіх країнах ЄС. Однак влада ще не прийняла рішення про третю дозу чи ревакцинацію.

Сьогодні в Україні бустерна доза дозволена лише людям, які мають ослаблений імунітет.

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, про додаткові дози щеплень не йдеться, поки в Україні не вакцинують 50% населення.

“Щойно перетнемо позначку в 50% вакцинованого населення в Україні, ми повернемося до питання бустерної дози, або повторної, дворазової вакцинації проти коронавірусної хвороби”, – сказав Ляшко.

В Україні від ковіду щеплено 10,4 млн людей. Це близько 25% населення.

За попередніми даними, у першої хвилі вакцинованих українців 9-місячний строк дії сертифікатів почне спливати у березні 2022 року.

Тож, плануте їхати за кордон?

Якщо ви маєте намір їхати закордон, обов’язково перевірте режим в’їзду та перелік необхідних документів.

Наразі, на порталі МЗС у розділі “Інтерактивна мапа світу” можна встановити:

режим в’їзду та транзиту для українців; перелік вакцин проти COVID-19; інформацію щодо необхідності ПЛР-тесту чи тесту на антиген; вимоги щодо самоізоляції тощо.

Як убезпечити себе від ризиків COVID-19 під час поїздки за кордон

До поїздки:

повне медстрахування, що покриватиме лікування COVID-19; при наявності ознак COVID-19 пройти тестування й переконатися у відсутності захворювання.

Під час поїздки:

симптоми COVID-19 передбачають невідкладне тестування; якщо COVID-19 підтвердиться, то вас чекає самоізоляція; у критичній ситуації рекомендується звернутися на лінію екстреного зв’язку посольства/консульства (перелік є на сайті МЗС)

Читайте також: Підтримка авіаринку: зниження ставки ПДВ на послуги з внутрішніх авіаперевезень. Який вплив має COVID-19

Проверьте

Олена Шуляк: «Робиш капітальний ремонт у школі? Неси. Будуєш дорогу? Неси»

Головна — Політика — 30 листопада 2021, 06:55 Олена Шуляк: «Робиш капітальний ремонт у школі? …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *