Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою вніс зміни до Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади (проект змін).
Постанова спрощує процедуру державної реєстрації підзаконних нормативно-правових актів і змінює підстави для відмови в державній реєстрації.
Зокрема, уточнено, що може бути відмовлено у реєстрації акту, який:
порушує чи обмежує встановлені законом права, свободи і законні інтереси громадян та юридичних осіб або покладає на них не передбачені законодавством обов’язки; виходить за межі компетенції органу, що його видав; містить норми, що призводять або можуть призвести до вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень; не відповідає вимогам законодавства про мови; видано за наявності будь-якої з обставин, визначених у частині першій статті 25 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” (на підставі повідомлення ДРС).
Пункт про відмову у зв’язку з порушенням правил правопису та нормопроектувальної техніки виключено.
Якщо нормативно-правовий акт прийнято виключно без дотримання вимог законодавства з питань документування управлінської діяльності (зокрема, правил нормопроектувальної техніки), орган державної реєстрації приймає рішення про реєстрацію такого акта – у рішенні відображаються зауваження і пропозиції.
Суб’єкт нормотворення повинен врахувати всі зауваження та протягом 5 робочих днів з дня їх отримання подати на реєстрацію відповідний акт або копію для скасування його реєстрації. При цьому в суб’єкта нормотворення немає необхідності проводити повторне узгодження цього акта із заінтересованими органами. Якщо пропозиції враховані не будуть, орган державної реєстрації скасує рішення про реєстрацію нормативно-правового акта.