Парламенту пропонують відстрочити проведення перевірки на доброчесність чинних членів Вищої ради правосуддя до моменту закриття усіх наявних вакансій у складі Ради. Це повинно убезпечити від зупинення діяльності конституційного органу на невизначений час.
Відповідний законопроєкт № 5836 був нещодавно доопрацьований та оновлений суб’єктами законодавчої ініціативи.
Проектом пропонується відкоригувати Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя», та встановити:
оцінювання Етичною радою чинних членів ВРП на відповідність критеріям доброчесності починається після того, як будуть обрані (призначенні) члени ВРП на всі вакантні посади, наявні на момент набрання чинності цим Законом.
Наразі в ВРП є вакантними чотири посади:
1 за квотою Всеукраїнської конференції прокурорів; 1 за квотою з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ; 2 за квотою Верховної Ради України.
При цьому умовою повноважності складу ВРП є наявність щонайменше п’ятнадцяти членів, обраних чи призначених на посади, серед яких більшість становлять судді (включаючи суддів у відставці).
Тож, припинення повноважень хоча б двох членів ВРП за нинішніх обставин означатиме припинення роботи ВРП на невизначений строк.
Одночасно законопроєктом пропонується
на період до початку роботи служби дисциплінарних інспекторів, дисциплінарні справи розглядати у порядку до набрання чинності Законом про її запровадження, завершувати відкриті до набрання чинності цим Законом дисциплінарні провадження дисциплінарними органами Вищої ради правосуддя у порядку, який діяв на день відкриття дисциплінарної справи.