два рази обстріляли КПВВ «Золоте» та «Мар’їнка», де окрім легкоозброєних прикордонників і мінімальної присутності цивільних більше нікого немає; у листопаді російські окупаційні війська 15 разів цілеспрямовано обстрілювали цивільне населення, тобто через день. Це найбільше число обстрілів за місяць за минулі три роки. Більш детально про це написано в щоденних звітах штабу ООС та ОБСЄ; листопад став рекордним у застосуванні окупантами ствольної артилерії калібру 152 мм, з неї били 5 разів. До цього поточного року саме таке важке озброєння застосовували лише два рази – у липні і травні; Болотене – село на Луганщині, розташоване всього за кілометр від лінії розмежування та три кілометри від державного кордону України і РФ. Протягом листопада його тричі обстрілювали з мінометів і скидали на нього з дронів боєприпаси. Навіщо такі провокації безпосередньо біля кордону? Питання риторичне; уперше з 2016 та 2017 року були обстріляні ствольною артилерією населені пункти Оріхове-Донецьке та Станиця Луганська; уперше ствольною артилерією був здійснений обстріл зони розведення військ, а саме Станиці Луганської. публічна підтримка Великобританії та готовність до військової допомоги Україні; чергова партія матеріально-технічної допомоги США та розгляд її збільшення; нова навчальна військова місія Швеції; анонс нових контрактів закупівлі турецьких безпілотних ударних комплексів; публічна кадрова політика, нова тактика та бойова підготовка Збройних сил.
1. Це не просто заяви про «стурбованість» і «занепокоєння», а чіткі сигнали підтримки України. Так, ми довго на це чекали – і ось, нарешті. Особливо в режимі очікування чергової матеріально-технічної допомоги з боку США.
2. Ще більшу активність і готовність матеріально допомогти висловила Канада.
3. «Мінськ» ніби «працює». У Нормандському форматі очікуються кадрові зміни. А Росія звикла сідати за стіл переговорів виключно змушена силою. Так вже історично склалось, тільки ми про це забуваємо.
Скупчення військової техніки РФ біля українських кордонів установити ще 10 мобільних комплексів спостереження; відремонтувати майже два десятки БПЛА; передати 12 і закупити ще 20 планшетів з програмним забезпеченням «Armor»; 8 металошукачів, 3 групові та індивідуальні сумки саперів; 4 сучасні коптери; навчити понад сотню військових; зібрати нові системи відеофіксації для наших снайперів; створити проєкт мобільного пункту управління артилерією та закупити частину необхідних складових; посилити зв’язок одного підрозділу ППО; долучитись до створення тактичного оперативного центру однієї бригади.