Кабінет Міністрів визначив критерії для оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на подолання наслідків, спричинених коронавірусною хворобою COVID-19.
Відповідні критерії затверджені постановою від 03 березня 2021 р. № 200.
Їх застосовуватиме Антимонопольний комітет для проведення оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання.
Визначено, що скрутне становище суб’єкта господарювання означає:
втрата суб’єктом господарювання більш як половини статутного капіталу через накопичені збитки чи з інших причин (за винятком малих та середніх підприємств, які існують менше 3 років); стосовно суб’єкта господарювання відкрито провадження у справі про банкрутство на вимогу його кредиторів; суб’єкт господарювання отримав допомогу на відновлення платоспроможності і ще не виплатив кредит або припинив дію гарантії або отримав допомогу на реструктуризацію і все ще підпадає під дію плану реструктуризації; суб’єкт господарювання не є суб’єктом малого та середнього підприємництва протягом останніх двох років.
Державна допомога може надаватись для:
підтримки суб’єктів господарювання, які постраждали внаслідок карантину, що перешкоджає провадити економічну діяльність; залучення інвестицій для виробництва товарів, пов’язаних із запобіганням, виникненням, поширенням, лікуванням та профілактикою COVID-19; збереження зайнятості найманих працівників та забезпечення продовження економічної діяльності фізичних осіб-підприємців, для яких встановлення карантину призвело до втрати частини заробітної плати або доходу.
Постанова визначає допустимість надання державної допомоги до 400 тис. євро, інвестиційної державної допомоги для виробництва товарів, допомоги у формі нових гарантій за індивідуальними кредитами, у формі компенсації процентних ставок за кредитами, у формі відстрочки сплати податків та/або внеску на соціальне забезпечення, по частковому безробіттю на період дії карантину.
Читайте також: Как получить выплаты в связи с закрытием на карантин