До адвокатського запиту додаються посвідчені адвокатом копії:
свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю; ордера або доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової
допомоги.
Вимагати від адвоката подання разом з адвокатським запитом інших документів забороняється.
Відповідне роз’яснення затверджено рішенням Ради адвокатів України від 3 липня 2021 року № 53.
Разом з тим, адвокат може додатково зазначити доцільність, мету отримання інформації та надати копії документів, які є доречним та необхідним саме у його випадку.
Мотив, мета та доцільність отримання інформації та копій документів, шляхом направлення адвокатського запиту може стосуватися питань, з яких клієнт звертався за допомогою до адвоката, що в розумінні статті 22 Закону є адвокатською таємницею, – пояснила РАУ.
Щодо вимоги Міністра юстиції підтверджувати право на представництво у виконавчому провадженні також витягом з договору про надання правничої допомоги, РАУ нагадала про спеціальність і профільність Закону про адвокатуру, який і встановлює вичерпні вимоги до адвокатського запиту.
В частині вимог до підтвердження повноважень адвоката Закон
«Про адвокатуру та адвокатську діяльність» є спеціальним по відношенню до
Закону «Про виконавче провадження». До того ж профільний Закон є
спеціальним і стосується будь-якого напрямку професійної діяльності адвоката.
РАУ нагадала про своє попереднє роз’яснення, згідно з яким до адвокатського запиту в ДВС не треба додавати договір про представництво сторони виконавчого провадження.
Про те, як подати та отримати відповідь на адвокатський запит з огляду на судову практику, раніше писала Марина Ясинська.