15 мая, 2024 23:47
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

ВС пояснив, хто має повернути помилково сплачений збір на обов’язкове державне пенсійне страхування при купівлі квартири

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду встановив, хто має повертати помилково сплачений на обов’язкове державне пенсійне страхування при купівлі квартири.

Суть справи

Особа звернулася до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, в якому просила:

визнати протиправними дії відповідача щодо відмови повернути безпідставно сплачений нею збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомості в розмірі 11532,70 грн; зобов’язати відповідача повернути безпідставно сплачений нею збір.

ОАСК вказав, що вимога про зобов’язання відповідача повернути позивачу помилково сплачений збір не підлягає задоволенню, оскільки безпосереднє повернення коштів здійснюють органи Казначейства на підставі подання органів Пенсійного фонду України.

Апеляційний суд скасував рішення ОАСК та відмовив у задоволенні позову.

Висновок КАС ВС (постанова від 15 липня 2021 року у справі № 826/4789/17)

Верховний Суд вказав, що позивач звільнений від сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, як такий, що придбаває житло вперше, то помилково сплачений нею збір на обов’язкове державне пенсійне страхування під час укладання договору купівлі-продажу квартири підлягає поверненню.

Колегія суддів прийшла до висновку, що саме Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві, до якого звернулася позивач із заявою, не вчинено дій в межах повноважень, покладених на нього чинним законодавством, чим допущено протиправну бездіяльність, а тому і є належним відповідачем у справі.

Твердження позивача про те, що судом першої інстанції не було залучено до участі у справі третю особу – Управління Державної казначейської служби України у Дніпровському районі м. Києва, Верховний Суд відхилив, оскільки згідно висновків Великої Палати Верховного Суду, викладених у постанові від 27.11.2019 у справі №242/4741/16-ц, сам факт стягнення коштів із Державного бюджету України не може бути підставою для обов’язкового залучення до участі у справі відповідачем ДКСУ чи її територіального органу.

Проверьте

Олена Шуляк: «Робиш капітальний ремонт у школі? Неси. Будуєш дорогу? Неси»

Головна — Політика — 30 листопада 2021, 06:55 Олена Шуляк: «Робиш капітальний ремонт у школі? …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *