Державна служба України з питань праці та Державна податкова служба узгодили дії щодо стимулювання роботодавців та працівників до переходу від неформальних до задекларованих трудових відносин.
Про це повідомляє пресслужба Держпраці.
Зокрема, відомства планують провести:
інформаційну кампанію про переваги офіційного працевлаштування та ризики використання незадекларованої праці; інспекційну кампанію серед роботодавців, які мають найвищий ризик використання незадекларованої праці.
Під час другого етапу роботи інспекції у полі зору працівників Держпраці та ДПС будуть роботодавці, які не відреагували на тривалу інформаційну кампанію та продовжують ухилятись від декларування найманих працівників.
У Держпраці нагадали, що інспектор праці може прийти до будь-якого роботодавця в будь-який день та час з метою перевірки оформлення трудових відносин.
Для виявлення незадекларованих працівників, інспектор може:
безперешкодно проходити до виробничих, службових та адміністративних приміщень роботодавців, знайомитися з документами, ведення яких передбачено законодавством про працю, спілкуватися з працівниками та представниками роботодавця, ставити їм питання та отримувати пояснення.
При виявленні незадекларованих працівників невідкладно будуть вживатися заходи щодо притягнення до відповідальності за порушення у сфері законодавства про працю та податкового законодавства.
Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України розмір санкції за порушення законодавства про працю складає 10 мінімальних заробітних плат, що у 2021 році становить 60 000 грн.