З 1 липня Національний банк України починає поступово згортати екстрені заходи з підтримки банків, запроваджені у відповідь на коронакризу. Про це повідомляє пресслужба НБУ.
Зокрема, йдеться про довгострокове рефінансування та процентні свопи.
У Нацбанку зазначають, що ці заходи дали очікувані результати, проте вони втрачають актуальність в умовах повернення економіки до стійкого зростання та стабілізації функціонування фінансових ринків.
За оцінками Національного банку, банківська система України перебуває у високоліквідному стані та може вже повертатися до засад, що діяли до коронакризи.
Так, від 1 липня 2021 року граничні строки кредитів довгострокового рефінансування скоротяться з 5 до 3 років. Також буде обмежено обсяги аукціонів:
із липня – до 5 млрд грн, із серпня – до 4 млрд грн, із вересня – до 3 млрд грн.
Водночас періодичність аукціонів своп процентної ставки з 1 липня зменшиться з двох до одного разу на місяць, а гранична строковість – із 5 до 3 років.
Крім того, Національний банк змінить операційний дизайн монетарної політики. Так, із 1 липня строковість депозитних сертифікатів повернеться до докризового показника – із 7 до 14 днів.
За відсутності суттєвих шоків на фінансових ринках застосування довгострокового рефінансування та процентного свопу буде припинено з 1 жовтня 2021 року. Додатково у вересні розглядатиметься доцільність зниження строковості за регулярними кредитами рефінансування.
Нагадаємо, раніше ми писали, що у травні Національний банк подовжив на 7 місяців дію антикризових заходів у частині особливостей застосування заходів впливу до банків та відповідальних осіб банківських груп.