15 февраля, 2024 22:34
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

За яких умов оплата таксі входить до витрат адвокатського об`єднання

Адвокатське об’єднання може списувати на витрати оплату  таксі для своїх працівників, зменшуючи таким чином податок на прибуток.

Про це йдеться в консультації ГУ ДПС у м. Києві від 26.02.2021 № 719/ІПК/26-15-04-09-11.

До складу витрат адвокатського об’єднання належать витрати на:

поїздки працівників на таксі; відшкодування працівникам витрат на таксі, якщо вони самостійно оплатили поїздки.

Умовами для списання цих витрат для цілей оподаткування податком на прибуток є:

первинні документи, що підтверджують витрати; перевезення в рамках господарської діяльності АО в межах міста та під час відрядження.

Чи потрібно АО затверджувати відповідне внутрішнє положення про користування послугами таксі працівниками

Адвокатське об’єднання має прописати в положенні про соціальний пакет на підприємстві або наказі про користування послугами таксі працівниками:

з якою метою оплачується таксі та на кому; яким транспортом (перевізником) здійснюватиме перевезення; час здійснення перевезень (графік або часові рамки); маршрути перевезення; якими документами підтверджуватиметься факт перевезень та відповідні витрати.

Чи зобов’язано АО попередньо укладати договори з перевізниками

Юридична особа (замовник перевезення) може укласти договір про одноразове або багаторазове перевезення визначеного кола осіб з суб’єктом господарювання:

перевізником на замовлення або перевізником на таксі (виконавцем перевезення).

Які документи є необхідними для документального підтвердження витрат АО на користування послугами таксі

Розрахунковим документом, який підтверджує оплату залежно від форми розрахунків може бути:

чек РРО – при розрахунках готівкою; чек РРО та квитанція платіжного термінала – при розрахунках карткою.

Оформлений належним чином рахунок-фактура (інвойс) може бути підставою для відображення в бухгалтерському обліку господарської операції і постачання товарів, робіт (послуг) без складання акту приймання-передач тільки у разі його оплати, що підтверджується такими документами:

платіжне доручення; розрахунковий чек; касовий чек; розрахункова квитанція; виписка карткового рахунку; квитанція до прибуткового касового ордера тощо.

Рахунок-фактура може бути складений у паперовій або в електронній формі та повинен мати реквізити, які дають можливість ідентифікувати господарську операцію та її учасників, зокрема:

назву підприємства, від імені якого складено рахунок-фактуру; назву контрагента; зміст та господарської операції, одиницю виміру господарської операції; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь в оформленні рахунку-фактури.

Якими документами АО зобов’язано підтвердити зв’язок між поїздками працівників на таксі з господарською діяльністю

Якщо працівників перевозить стороння  транспортна організація, доцільно оформити договір про надання послуг з перевезення. В кінці кожного місяця оформлюється акт приймання-передачі цих послуг.

Якщо договір не укладено, витрати на таксі, понесені у зв’язку з виробничою потребою, можуть бути відшкодовані працівникові за рішенням керівника. Факт здійснення таких витрат і їхню вартість слід підтвердити вищезазначеними первинними документами (зокрема, але не виключно одним з них), які додаються до звіту про використання коштів.

Для підтвердження потреби у послугах таксі працівник може оформити службову записку на ім’я керівника, в якій зазначити, з якою метою йому треба скористатися таксі. Після чого керівник оформлює наказ про відшкодування працівникові відповідних витрат. До бухгалтерії подається:

документ, що підтверджує витрати на таксі; звіт про використання коштів.

Документи, які допоможуть обґрунтувати включення витрат на таксі у відрядженні:

наказ керівника про використання таксі у господарській діяльності; службова записка працівника про необхідність використання таксі у господарській діяльності; маршрутний лист працівника, який користувався послугами таксі, затверджений керівником підприємства; звіт про результати поїздки.

 

Проверьте

ВРП систематизує дисциплінарну практику – створено робочу групу

Вища рада правосуддя утворила робочу групу у складі секретарів Дисциплінарних палат Ради для систематизації дисциплінарної практики. …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *