12 мая, 2024 21:34
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Законопроєкт № 6248 щодо боротьби з фальсифікацією посилить відповідальність за “харчове шахрайство”

Ініційований  щодо боротьби з фальсифікацією харчових продуктів успішно пройшов Комітет ВРУ з питань екологічної політики та природокористування. Наразі законопроект очікує на розгляд профільного парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики.

Проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо харчових продуктів та інших об’єктів санітарних заходів» пропонує зміни до 4 законів, які в цілому забезпечують удосконалення державне регулювання питань виробництва та введення в обіг харчових продуктів, державного контролю та надання споживачам інформації про харчові продукти.

Заступниця Міністра економіки України Ірина Новікова прокоментувала:

«Мінекономіки пропонує комплексне рішення для боротьби з фальсифікатом на ринку харчової продукції – законопроект № 6248, який вже підтримав екологічний комітет. Споживачі повинні точно розуміти, який продукт обирають, тож маркування, до прикладу, веганських, вегетаріанських або імітаційних харчових продуктів повинно бути чітко регламентованим. Ключовим також є забезпечення належної простежуваності харчових продуктів, в першу чергу дитячого харчування, за принципом «крок назад» та «крок вперед»

Проєктом, зокрема, передбачається запровадження нових визначень, наприклад:

«фальсифікований харчовий продукт», «харчове шахрайство», «веганський харчовий продукт», «вегетаріанський харчовий продукт», «імітаційний харчовий продукт», «ремісничий харчовий продукт», «представлення харчового продукту».

Впорядкування сфери маркування і реалізації харчових продуктів дозволить запобігти недобросовісній конкуренції та стимулюватимуть виробників підвищувати якість продукції.

Крім того, вперше пропонується запровадити рейтинг дотримання загальних гігієнічних вимог закладами громадського харчування та роздрібної торгівлі харчовими продуктами на прикладі кращих практик європейського досвіду. Це дасть можливість споживачу бути вчасно поінформованим про результати державного контролю (нагляду) та робити свідомий вибір щодо отримання послуг.

Серед інших важливих змін:

зменшення регуляторного навантаження на органи сертифікації органічної продукції; реєстрація та внесення до Переліку об’єктів санітарних заходів, таких як: харчові добавки, ароматизатори, харчові ензими, води природні мінеральні, твердження про поживну цінність, твердження про користь для здоров’я тощо; посилення вимоги безпосереднього допуску до виробництва харчових продуктів персоналу, який має медичні протипоказання; посилення відповідальності за порушення вимог харчового законодавства та ін.

Проверьте

Мешканець м. Миколаїв здійснив спробу продажу секретних оборонних розробок

Головним управлінням СБУ в м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування. За процесуального керівництва Київської …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *