30 марта, 2022 16:07

Законопроєкт про передачу ВРП повноважень ВККС щодо завершення конкурсу кандидатів у судді, «забутих» Президентом України у 2016 році, прийнятий за основу

Сьогодні, 2 лютого, Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Закону України «Про Вищу раду правосуддя» щодо завершення конкурсних процедур на зайняття посад суддів місцевих судів № 4229 від 19 жовтня 2020 року. Проєкт спрямований на завершення конкурсних процедур 29 кандидатів у судді, які були «забуті» у вересневих указах Президента України у 2016 році. Їм доводиться відстоювати своє право на професію вже п’ятий рік.

Зокрема, законопроєктом пропонується доповнити Закон України «Про судоустрій і статус суддів» нормою щодо тимчасової (до дня формування повноважного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України) передачі повноважень щодо проведення і завершення конкурсів, оголошених ВККС 5 серпня 2019 року,— Вищій раді правосуддя (ВРП). Зокрема, мова йде про кандидатів на посаду судді місцевого суду, які відповідають вимогам абзаців третього та сьомого пункту 13 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» від 21 грудня 2016 року № 1798–VIII і звернулися із заявами про участь в оголошених конкурсах.

Серед іншого Закон України «Про Вищу раду правосуддя» пропонується доповнити нормою такого змісту: «За результатами спеціальної перевірки та конкурсів, оголошених ВККС 5 серпня 2019 року, ВРП на своєму засіданні розглядає питання про призначення кандидата на посаду судді та в разі ухвалення позитивного рішення без рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України вносить подання Президентові України про призначення судді на посаду».

Презентуючи проєкт у залі «під куполом» народний депутат України Денис Маслов зазначив, що документ стосується «трохи більше 40 кандидатів». Він нагадав, що у 2019 році парламент позбавив повноважень членів ВККС, чим фактично заблокував усі кадрові процедури. Також народний депутат України додав, що кандидатами, які вже 5 років відстоюють своє право на професію, подано чотири заяви до Європейського суду з прав людини, і ці заяви прийняті.

«Цей законопроєкт — про справедливість. І ми її відновлюємо», — звернув увагу Денис Маслов.

Народний депутат України Дмитро Припутень в цілому підтримав законопроєкт № 4229, однак зауважив, що він є точковим і не вирішує кардової кризи в судовій системі, яка щоденно поглиблюється. Також народний депутат України нагадав про поданий ним проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких Законів України щодо заповнення вакантних посад суддів місцевих судів №4055 від 4 вересня 2020 року, який стосується ширшої категорії кандидатів в судді — близько 370 осіб, які пройшли спеціальну підготовку в Національній школі суддів України, а повноваження членів ВККС були припинені якраз на етапі перевірки практичних робіт цих кандидатів в рамках кваліфікаційного іспиту.

Частина народних депутатів України законопроєкт не підтримала. Вони, серед іншого, посилалися на те, що на четвер, 4 лютого, запланований розгляд комплексного доопрацьованого законопроєкту №3711 про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування, який спрямований на запуск роботи ВККС.

За результатами голосування проєкт № 4229 було підтримало 251 голосом «за». Проєкт № 4229 прийнятий за основу.

Проверьте

Красивые поздравления на 8 марта в стихах, открытках и прозе

Вот и наступил один из самых ожидаемых и прекрасных весенних праздников – Международный женский день …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *