Мін’юст вніс зміни до Правил ведення нотаріального діловодства. Відповідний наказ № 2241/5 видано 22 червня.
Зміни окреслила Ольга Оніщук, заступниця Міністра юстиції України з питань державної реєстрації. І вони стосуються: передачі спадкових справ від одного нотаріуса до іншого; виправлення технічних помилок у нотаріально оформлених документах; перелік документів, які не підлягають реєстрації у вхідній кореспонденції; збільшення строку до 9 місяців (замість одного) для видачі з архіву в тимчасове користування спадкової справи; складення паспорту архіву конторою або приватним нотаріусом лише при ліквідації/припиненні діяльності; повернення у форми посвідчувальних написів зазначення стягнення плати за вчинення нотаріальної дії – у відповідності до ст. 31 Закону «Про нотаріат».
Реєстрація нотаріальних дій
Також внесено зміни до порядку ведення та заповнення реєстрів для реєстрації нотаріальних дій, зокрема: збільшена можливість допустимих скорочень при заповненні реєстру; спрощено вимоги до заповнення граф 3 та 4 реєстру стосовно особи, яка звернулася за вчиненням нотаріальної дії, та перевірки її правоздатності та дієздатності; удосконалено алгоритм заповнення графи 6 реєстру щодо зазначення плати за вчинення нотаріальної дії.
Нові форми свідоцтв та посвідчувальних написів
Мін’юст увів: форми свідоцтв про право власності на частку в спільному майні подружжя (колишнього подружжя), що видається у разі смерті одного з подружжя (колишнього з подружжя), та яке видається на підставі їх спільної заяви; посвідчувальні написи на вимозі про нотаріальне посвідчення правочину або нотаріальне засвідчення справжності підпису на документі за участю юридичної особи та за участю фізичної особи; посвідчувальний напис при знятті заборони відчуження майна.