17 апреля, 2024 10:08

Зустріч Зеленського і Байдена: що сказали про правосуддя

США будуть допомагати Україні у завершенні судової реформи, зокрема підтримуватимуть нову антикорупційну інфраструктуру. Загалом кроки України у напрямку впровадження судової реформи було достатньо високо оцінено американськими партнерами.

1 вересня 2021 року у Вашингтоні відбулися особиста зустріч двох лідерів та переговори у форматі делегацій між президентами США Джо Байденом та України Володимиром Зеленським. Тільки особиста зустріч у Білому домі тривала дві години замість запланованих 45 хвилин. Результатом зустрічі стала Спільна заява щодо стратегічного партнерства України та Сполучених Штатів Америки.

Партнерство охоплює п’ять ключових аспектів:

оборону і безпеку; демократію, правосуддя та права людини; енергетику та клімат економіку та розвиток медицину та COVID-19.

«Незважаючи на агресію Росії, що триває, Україна досягла прогресу у впровадженні всебічних демократичних реформ та забезпеченні прав людини. За підтримки США Україна реалізовує реформаторський порядок денний для перетворення країни відповідно до європейських та євроатлантичних принципів і практик», — зазначається у преамбулі розділу ІI “Демократія, правосуддя та права людини. Заяви”.

Цей розділ містить три блоки:

Реформування судової системи та боротьба з корупцією. Просування прав людини. Інвестування в порядок денний реформ в Україні.

Правосуддя

Відповідно до заяви Україна:

продовжить впроваджувати вже ухвалене законодавство, яке є складової частиною реформи судової системи; буде реформувати свій судовий сектор відповідно до найкращих міжнародних практик.

Водночас державну політику України буде націлено на розбудову антикорупційної інфраструктури, оскільки це:

підвищує незалежність та ефективність створених після 2014 року інституцій; покращує їх роботу з викоренення корупції; сприяє притягненню до відповідальності корупціонерів.

Першими кроками на цьому шляху будуть:

негайне обрання нового Спеціалізованого антикорупційного прокурора відповідно до найкращих міжнародних практик; ухвалення законодавства для захисту повноважень директора Національного антикорупційного бюро України; забезпечення прозорого та надійного процесу добору наступника.

Усі ці дії вчинятимуться за допомоги програм підтримки з боку Сполучених Штатів.

Права людини

У контексті прав людини основна робота за підтримки США стосуватиметься:

зміцнення поваги до прав людини, громадянських та основних свобод відповідно до міжнародних стандартів та зобов’язань; боротьби з расизмом, ксенофобією, антисемітизмом та дискримінацією проти спільноти ЛГБТКІ+.

Україна планує:

посилити відповідальність за насильство проти будь-якої особи незалежно від статі, раси, етнічної приналежності, релігії, сексуальної орієнтації чи політичних поглядів; продовжувати притягати Росію до відповідальності за системні порушення прав людини, які тривають на територіях України, що контролюються або окуповані Росією; домагатися звільнення політичних в’язнів і заручників, які утримуються на цих територіях.

На порядок денний реформ винесено:

реформу управління для забезпечення функціонування демократії на благо людей; всеосяжний план трансформації, який буде розглянуто на наступному засіданні Комісії стратегічного партнерства України й США.

На підтримку зусиль України з втілення реформ уряд США з 2014 року надав Україні майже 2 мільярди доларів допомоги на розвиток і планує виділити понад 463 мільйони доларів допомоги цього року.

Зокрема, фінансуватимуться програми, орієнтовані на:

демократію, права людини, місцеве управління та децентралізацію, приватизацію, судову реформу.

Проверьте

Геннадій Москаль: «Ми могли б вже зараз бути під протекторатом Російської Федерації»

Головна — Політика — 6 вересня 2021, 07:00 СпецтемаУроки Незалежності Геннадій Москаль: «Ми могли б …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *