29 марта, 2020 17:46

ОБСЄ продовжила мандат своєї моніторингової місії в Україні – МЗС

Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) продовжила мандат чинної в Україні спеціальної моніторингової місії. Про це 19 березня у Facebook поінформувало Міністерство закордонних справ України.

«Міністерство закордонних справ України вітає рішення постійної ради ОБСЄ щодо продовження мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) на наступний 12-місячний період, до 31 березня 2021 року. Особливо відзначаємо той факт, що держави – учасниці ОБСЄ навіть у поточних складних умовах погодилися на суттєве збільшення бюджету СММ із метою посилення моніторингових можливостей місії», – ідеться в повідомленні.

Українські дипломати зазначили, що СММ «зможе й надалі інформувати міжнародну спільноту про факти, які підтверджують військову присутність Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей України».

«Очікуємо, що СММ продовжуватиме роботу, спрямовану на сприяння мирному врегулюванню міжнародного збройного конфлікту, який розпочала Російська Федерація проти України, на основі принципів ОБСЄ та норм міжнародного права з метою відновлення територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах», – заявили у МЗС.

Зовнішньополітичне відомство закликало також посилити увагу до ситуації з мілітаризацією Росією Криму і тривалими обмеженнями російською стороною свободи мореплавання в Азовському морі та Керченській протоці, які мають негативні соціально-економічні наслідки для відповідних регіонів України.

https://www.facebook.com/UkraineMFA/posts/2776904649030104

У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє українська сторона.

СММ ОБСЄ є неозброєною цивільною місією, яка спостерігає за ситуацією в усіх регіонах України. Вона регулярно готує звіти про ситуацію у країні, а також бере участь у переговорах між сторонами конфлікту на Донбасі. Місія розпочала свою роботу 29 липня 2014 року.

Проверьте

19 березня на Донбасі поранено українського військовослужбовця – штаб ООС

19 березня на Донбасі внаслідок обстрілу бойовиків поранення дістав один український військовослужбовець. Про це у …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *