17 марта, 2022 20:12

"ДТЕК Енерго" зазнала рекордних збитків у першому кварталі 2020 року – 7,5 млрд грн

За результатами першого кварталу 2020 року компанія «ДТЕК Енерго» зазнала чистих збитків на суму 7,5 млрд грн. Причиною рекордних збитків стала дестабілізація роботи вугільних підприємств і теплових електростанцій «ДТЕК Енерго» через кризову ситуацію на ринку електроенергії. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке є в розпорядженні видання «ГОРДОН».

У «ДТЕК Енерго» зазначили, що основні причини системної кризи в енергетиці – це відхід від принципів енергореформи і спотворення ринкової конкуренції регуляторними рішеннями, що призвело до штучного обмеження виробництва електроенергії тепловою генерацією.

У першому кварталі 2020 року для теплової генерації було встановлено мінімальний режим роботи: кількість енергоблоків компанії, що працюють в денні та нічні години, скоротилася до 16, що неприпустимо для нормальної експлуатації обладнання ТЕС. У першому кварталі 2019 року вдень працювало 27 енергоблоків «ДТЕК Енерго», уночі – 25 енергоблоків. У підсумку в першому кварталі 2020 року компанія «ДТЕК Енерго» знизила обсяг виробництва електроенергії на 37,8% – до 5,1 млрд кВт-год. На складах підприємств у квітні було 2,9 млн тонн вугілля, що на 80% перевищує показник 2019 року, написано в повідомленні.

Негативний вплив на фінансові результати компанії мало послаблення курсу національної валюти через загальний економічний спад.

У «ДТЕК Енерго» нагадали, що 2019 року інвестували в розвиток виробництва 5,2 млрд грн. 2019 року компанія продовжила реалізацію стратегії нарощування частки вітчизняного вугілля марки «Г» в паливному балансі електростанцій. З антрациту на газове вугілля перевели енергоблоки №1 Криворізької ТЕС та №10 на Придніпровській ТЕС. 2019 року «ДТЕК Енерго» перерахувала в центральні та місцеві бюджети 14,6 млрд грн податків і зборів.

Учасники ринку електроенергії накопичили великі борги, тільки заборгованість населення перед постачальниками становить 4,7 млрд грн, про це 23 квітня заявила т.в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець. За її словами, енергетична галузь України має дефіцит коштів на рівні понад 50 млрд грн.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *