У Німеччині ухвалили закон про відмову від використання бурого і кам’яного вугілля до 2038 року. Про це 3 липня повідомляє «Немецкая волна».
Документ схвалили Бундестаг і Бундесрат. У парламенті закон підтримали 314 депутатів, 237 висловилися проти.
Згідно з новим законом, використання вугілля для виробництва енергії повністю припинять 2035 року. На підтримку регіонів, економіка яких постраждає через відмову від вугілля, буде виділено загалом €40 млрд.
За інформацією телеканалу, власники електростанцій, які працюють на бурому вугіллі і припинять роботу до 2030 року, одержать компенсацію на загальну суму €4,35 млрд. Власники станцій, що працюють на кам’яному вугіллі, теж одержать компенсації, але їх сума залежатиме від тендера.
2017 року в Німеччині на вугілля припадало понад 40% усіх видів палива, використовуваного для виробництва електроенергії. Останню шахту з видобування кам’яного вугілля на території країни закрили в Рурському басейні у грудні 2018 року.
2007 року федеральний уряд, керівництво земель Північний Рейн-Вестфалія і Саар, а також профспілка гірників досягли угоди про припинення видобування антрациту. На той момент у галузі було зайнято приблизно 33 тис. працівників. Більшу частину з них відправили на дострокову пенсію за підвищеними ставками.