17 марта, 2022 9:41

Як ВМС України збираються використовувати багатовекторні американські катери Mark VI

Національні Військово-Морські Сили підсилять 16 новітніми американськими катерами Mark VI на загальну суму $600 млн, серед переваг яких – багатофункціональність, швидкість, маневреність, зброя, яка здатна наносити прицільні удари по цілях противника, малопомітність. Усе це цілком органічно вписуються в концепцію розвитку корабельно-катерного складу в рамках виконання Стратегії розвитку ВМС ЗС України до 2035 року, інформує ресурс АрміяInform.

Закупівля американських катерів Mark VI є дуже вигідною інвестицією для вітчизняного військового флоту, адже вони за своїми характеристиками є одними з кращих катерних платформ у світі. Придбання цих катерів дозволить нашим ВМС значно ефективніше виконувати завдання із захисту ближньої морської зони в Азово-Чорноморському регіоні.

Чому ж військових моряків зацікавили саме ці катери? Насамперед, через те, що нині в умовах обмежених ресурсних можливостей на перший план виходять такі критерії як якість малотоннажних катерних платформ, їхні бойові спроможності та, звісно, вартість закупівлі. До речі, жодній країні ці катери США ще не передавали. Україна може стати першою після Сполучених Штатів, яка матиме на озброєнні Mark VI.

За словами командувача ВМС ЗС України контр-адмірала Олексія Неїжпапи, катери Mark VI ‒ це універсальна катерна платформа, на якій можна встановлювати зброю та обладнання за кількома функціональними напрямками. Катери можуть мати різні конфігурації обладнання: патрульну, десантно-штурмову, протидиверсійну й протимінну.

Крім того, розглядається варіант встановлення на них ракетних комплексів малої дальності для знищення цілей противника.

Передбачається, що перед цими катерами стоятимуть завдання щодо забезпечення оборони торговельних портів, захисту об’єктів морської інфраструктури та море-господарчого комплексу, підтримки операцій основних сил ВМС України, охорони морського кордону й протидії агресії РФ із морського напрямку тощо. Тобто залежно від поставлених завдань та різної конфігурації обладнання, катери Mark VI зможуть, наприклад, патрулювати визначені ділянки моря або ж транспортувати підрозділи морської піхоти чи Сил спеціальних операцій.

Важливо, що американські катери мають великий запас модернізації. Є можливість установки спецобладнання, наприклад, для пошуку, ідентифікації й знищення вибухонебезпечних предметів у морі.

До слова, в північно-західній частині Чорного моря існує висока ймовірність застосування противником мінної зброї. Ворог може приховано розставляти на фарватерах донні й якірні міни. Це призведе до фактичного блокування морських шляхів цивільного судноплавства й може нанести великої шкоди в роботі таких важливих для національної економіки України торговельних портів, як Одеса, Чорноморськ та Південний. Тому ВМС України мають адекватно реагувати на ці загрози та ефективно здійснювати протимінні заходи. У цьому контексті встановлення на цих катерах обладнання для пошуку та знищення мін є вкрай актуальним.

Крім того, ці катери цілком реально можна застосовувати навіть під час пошуково-рятувальних операцій в морі, адже є змога в його приміщеннях розмістити постраждалих чи поранених при проведенні заходів із евакуації.

Важливо, що на Mark VI встановлено сучасні системи спостереження за морською обстановкою і виявлення противника. Крім того, він захищений бронею. Водотоннажність катера становить усього 65 тонн, що робить його дуже маневреним. Водночас Mark VI стійкий до хвилювань моря. Однією з його особливостей є те, що він може ефективно вести прицільний вогонь на ураження по морських цілях навіть під час шторму. Приміром, наш МБАК може використовувати озброєння при коливаннях моря лише до 3 балів.

Силова установка Mark VI складається з двох дизельних двигунів і двох водометів, які забезпечують катеру максимальну швидкість, ‒ 45 вузлів. Нагадаємо, що максимальна швидкість, наприклад, вітчизняного артилерійського бронекатера – 25 вузлів. Дальність ходу цього катера при крейсерській швидкості в 30 вузлів – до 750 миль. А це є важливим для флоту під час виконання завдань у Азово-Чорноморському регіоні. Для загального розуміння, максимальна дистанція між східним і західним берегами Чорного моря (від Грузії до Болгарії) становить 730 морських миль, мінімальна – від південного узбережжя Криму до Туреччини – 160 миль.

За задумом Командування ВМС ЗС України, наявність 16 катерів Mark VI у складі вітчизняного флоту забезпечать постійну присутність наших надводних сил у ближній морській зоні Азовського та Чорного морів та стане суттєвим посиленням спроможностей флоту на цих стратегічних приморських напрямках.

Як раніше повідомляла група ІС, разом із катерами Україна отримає 32 дистанційно керовані артилерійські установки MSI Seahawk A2 з 30-мм автоматичними гарматами Mk 44 Bushmaster II, 20 електронно-оптичних систем FLIR, 16 інфразвукових випромінювачів LRAD, 16 систем державного розпізнавання, а також засоби зв’язку, запчастини та різне супутнє обладнання.

Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Проверьте

На Луганщині судитимуть «екс-заступницю міністра промисловості ЛНР»

Луганська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох учасників організованої злочинної групи за …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *