17 марта, 2022 9:20

Політика НБУ щодо "ПриватБанку" залишиться колишньою – Шевченко

Політика Національного банку України щодо націоналізованого «ПриватБанку» залишиться колишньою. Про це на брифінгу 20 липня заявив новий голова НБУ Кирило Шевченко, коментуючи судові спори навколо фінустанови. Трансляцію пресконференції вели на каналі Нацбанку в YouTube.

Шевченко сказав, що поки не знайомий із подробицями справ, але запевнив, що політика НБУ залишиться незмінною.

«Я як голова Нацбанку і, думаю, весь Нацбанк під моїм головуванням, збереже таку саму політику щодо «ПриватБанку», яка була до цього», – зазначив він.

16 липня Верховна Рада призначила голову правління державного «Укргазбанку» Кирила Шевченка головою Національного банку України. Його кандидатуру підтримали 332 народні депутати. Сьогодні президент України Володимир Зеленський відрекомендував Шевченка колективу НБУ.

«ПриватБанк» націоналізували у грудні 2016 року, на той момент це був найбільший приватний банк України. Перед націоналізацією фінустанову визнали неплатоспроможною. На її докапіталізацію держава витратила майже 200 млрд грн (із них 155 млрд грн – відразу після націоналізації).

Колишні власники фінустанови, бізнесмени Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов у судовому порядку намагаються домогтися скасування націоналізації і повернути банк. За даними «ПриватБанку», тільки українські суди розглядають приблизно 800 справ. У міжнародних судах «ПриватБанк» намагається стягнути з колишніх власників завдані збитки і притягнути до відповідальності осіб, дії яких спричинили доведення банку до неплатоспроможності.

У листопаді 2019 року Коломойський заявив, що банк повернуть йому найближчим часом. До цього він говорив, що «ПриватБанк» йому не потрібен, він хоче $2 млрд компенсації.

13 травня 2020 року Верховна Рада ухвалила закон про вдосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності, який вводить заборону на повернення націоналізованих банків колишнім власникам. Згідно з новим законом вони можуть розраховувати тільки на грошову компенсацію. 21 травня закон підписав президент Володимир Зеленський.

У червні 64 народні депутати подали до Конституційного Суду звернення із проханням перевірити документ на відповідність Основному закону України.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *