15 марта, 2022 16:17

Триває активна фаза навчань Sea Breeze 2020 у Чорному морі. ФОТО

З метою підвищення рівня взаємосумісності підрозділи ВМС ЗС України, ВМС США, держав-партнерів та постійно діючих військово-морських груп НАТО беруть участь у навчаннях Sea Breeze 2020 та виконують спільні завдання задля підтримання морської регіональної безпеки та забезпечення стабільності в Чорноморському регіоні, повідомляє АрміяInform.

Від української сторони до морської фази багатонаціональних навчань «Сі Бриз 2020» залучаються корабельно-катерні тактичні групи ВМС ЗС України та Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Українські корабельні з’єднання зустрілися у точці рандеву Чорного моря з іншими кораблями країн-учасниць навчань і вже у складі багатонаціональних тактичних груп приступили до відпрацювання комплексу спільних практичних дій. Головні завдання, які ставить керівництво навчань перед учасниками, це відпрацювання за стандартами НАТО морських операцій, що направлені на забезпечення миру та безпеки у кризовому регіоні.

Одним з перших епізодів навчань стало ведення патрулювання визначених морських ділянок в режимі активного радіообміну інформацією, відпрацювання тактичного маневрування з ухиленням від атак противника та відбиття швидкісних малорозмірних цілей у морі із застосуванням озброєння. З цими завданнями успішно впоралася одна з катерних багатонаціональних тактичних груп, до складу якої увійшли катери ВМС ЗС України та Морської охорони ДПСУ і патрульний катер ВМС Грузії.

Слід підкреслити, що спеціально для участі в цьогорічному Sea Breeze в Чорне море увійшло корабельне з’єднання НАТО ‒ Друга постійна військово-морська група (SNMG2), що складається з іспанського фрегата  «Альваро де Базан» (флагман з’єднання), турецького фрегата «Йилдирим», румунського фрегата «Регіна Марія» і болгарського корвета «Шквал».

Також передбачається, що у маневрах візьмуть участь й кораблі Другої постійної протимінної групи НАТО (SNMCMG2). Крім того, до навчань залучаються екіпажі румунського корвета «Контр-адмірал Себастьян» та американського ракетного есмінця типу «Арлі Берк» USS Porter. До сил і засобів повітряного компоненту навчань входять літаки тактичної авіації Повітряних Сил ЗСУ та вертольоти морської авіації національних ВМС, які взаємодіятимуть з патрульним протичовновим літаком P-8 Poseidon ВМС США.

Управління українсько-американськими навчаннями здійснюється шляхом дистанційної інтеграції штабів із застосуванням стандартів НАТО, що дозволяє досягнути повної взаємосумісності під час підготовки до проведення безпекової операції в морі та відпрацювання заходів з протичовнової, протикорабельної, протиповітряної оборони, пошуково-рятувальних операцій, надання допомоги аварійному кораблю, що зазнав лиха тощо.

1 из 15

Варто наголосити, що якісному проведенню цьогорічних міжнародних військових навчань Sea Breeze, як і в попередні роки, знову намагається перешкодити Чорноморський флот Російської Федерації. Країна-агресор в рамках «раптової перевірки боєготовності військ» оголосила про проведення своїх військово-морських навчань. Як і очікувалось, російські «ділянки навчань» майже впритул проходять, а в декількох місцях і взагалі перетинаються із морськими зонами практичних стрільб кораблів-учасників Sea Breeze 2020.

Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

Проверьте

На Луганщині судитимуть «екс-заступницю міністра промисловості ЛНР»

Луганська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох учасників організованої злочинної групи за …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *