17 марта, 2022 10:41

Топ-10 найприбутковіших українських держпідприємств

В Україні зараз близько 3 тисяч державних підприємств, більшість з них – збиткові, і на порядку денному стоїть питання приватизації. У своїй власності держава хоче залишити приблизно 300 об’єктів, при цьому стратегічно важливі підприємства не продаватимуть. «Слово і діло» подивилося, які держпідприємства входять в топ-10 найприбутковіших (за підсумками першого півріччя 2019-го) і чи є серед них ті, що підлягають приватизації.

Серед десятки найприбутковіших українських держпідприємств тільки два можуть віддати в приватні руки – «Міжнародний аеропорт Бориспіль» і «Укрінтеренерго». Прибуток «Борисполя» за підсумками першого півріччя 2019 року склав 792,5 млн грн. Дохід «Укрінтеренерго» за той же період склав 370,6 млн грн, компанія входить в список об’єктів малої приватизації.

Найбільш прибуткова держкомпанія України – НАК «Нафтогаз», за перше півріччя 2019-го його дохід склав 24,3 млрд грн, а сума податкових платежів за 2019-й – більше 34 млрд. Більша частина акцій компанії належить державі і не може бути продана. Однак в Кабінеті міністрів допустили приватизацію до 50% акцій «Нафтогазу», а також «Укрзалізниці» і «Укрпошти».

На другому місці за доходами – «Укренерго», його прибуток за перше півріччя 2019 року становив 1,8 млрд грн. Що стосується цього підприємства, то держава планує зберегти за собою 100% корпоративних прав. Також, як і в «Укргідроенерго» і «Енергоатомі», які на 3-4 місцях по прибутковості.

ДП «Антонов» з прибутком 369,9 млн грн точно проданий не буде, як підприємство оборонного значення.

Нагадаємо, 15 липня Фонд державного майна на відкритому аукціоні продав 100% державного пакета акцій київського готелю «Дніпро».

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що велика приватизація в найближчі роки повинна поповнити держбюджет приблизно на 1 млрд доларів.

«Слово і діло» вже писало про те, який дохід держава планувала отримати від продажу держмайна в 2015-2019 роках, і якою виявилася реальність.

Проверьте

В Україні запровадили режим НС: як парламент голосував за рішення

У всіх областях України, крім Донецької та Луганської, з 24 лютого запроваджується режим надзвичайного стану …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *