3 листопада під Верховною Радою понад тисячу фізичних осіб-підприємців (ФОП) провели акцію протесту під гаслом «Детінізація – це цивілізація!», пишуть «Українські новини».
Учасники мітингу виступили проти двох законопроєктів – №3853-1 та №3853-2, які передбачають повернення всім без винятку ФОП права працювати без використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Норма про застосування РРО має набути чинності з 1 січня наступного року. Активісти вважають, що відкат реформи детінізації вигідний корупціонерам, контрабандистам і «тіньовикам».
«Ми вийшли на боротьбу із найбільшим злом у нашій країні – корупцією, яка «кришує» тіньовий бізнес. Моя компанія чесно здійснює підприємницьку діяльність протягом багатьох років. І я не можу зрозуміти, чому легальний підприємець повинен наповнювати державний та місцеві бюджети, створювати робочі місця, а хтось, прикриваючись статусом «упрощенця», паразитувати на законодавчих лазівках, обкрадати країну й обманювати покупців», – розповіла агентству підприємиця 1-ї групи Ірина Соколова.
Спрощену систему оподаткування не мають використовувати для мінімізації податків, додав її колега Ігор Голіков.
«Протягом 30 років політики створюють ілюзію боротьби за економічну справедливість замість того, щоб брати відповідальність і реалізовувати часом непопулярні, але необхідні для цивілізованого розвитку бізнесу і країни речі. Ми – за перекриття незаконних схем, якими користується великий бізнес для ухилення від податків, і ми вимагаємо контролю держави над фінансовими оборудками «схемщиків». «Упрощенка» повинна бути модифікована, вона повинна стимулювати розвиток чесного малого бізнесу і не повинна слугувати засобом процвітання схем мінімізації податків великим бізнесом», – вважає Голіков.
За словами голови комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, нардепа від «Слуги народу» Данила Гетманцева, відмова від реформування вдарить по економіці України.
«Єдиний спосіб йти шляхом цивілізованого розвитку і виведення економіки з тіні (я вважаю, що «тінь» є наріжною проблемою для країни) – це відмова від популізму, політичного поділу на владу і опозицію. Потрібна чесна, відкрита розмова, єдиним інтересом в якій буде інтерес країни та кожного українця. Сьогодні наш споживач беззахисний, тому що без фіскального чека він не може після покупки знайти продавця. Тільки фіскальний чек забезпечує гарантовану ідентифікацію продавця, яку можна легко перевірити (наприклад, існування продавця в ЄДРПОУ, факт видачі чеку в базі чеків ДПС). Це набагато ускладнює можливість ухилення від виконання гарантійних зобов’язань і критично підвищує ризик операцій з нелегальним товаром», – пояснив Гетманцев.
За даними «Українських новин», в акції протесту взяли участь асоціація «Українські імпортери побутової електроніки», «Аптечна професійна асоціація України», Асоціація платників податків України, Українська федерація індустрії безпеки та інші організації.
фотогалерея (1 з 3) Фото: ukranews.com Фото: ukranews.com Фото: ukranews.com
Ініціатива народних депутатів щодо скасування фіскального чека для складнопобутової техніки на гарантії та ліків призведе до порушення прав споживачів, заявляв начальник Головного управління Держпродспоживслужби в місті Києві Олег Рубан.