Кабінет Міністрів України під час обговорення з бізнесом напрацює можливі законодавчі стимули для підприємців на випадки введення жорсткого карантину. Про це 18 листопада заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль за підсумками відеоконференції із президентом України Володимиром Зеленським, повідомляє пресслужба Офісу президента.
«До кінця тижня уряд напрацює драфт законопроєкту з відповідними змінами щодо полегшення ведення бізнесу. А наступного тижня після консультацій із підприємцями його можна буде подавати на розгляд парламенту», – повідомив Шмигаль.
Зеленський зазначив, що такий законопроєкт Офіс президента може спрямувати в парламент як невідкладний. Головна умова – його має бути погоджено з бізнес-середовищем.
«До п’ятниці треба підготувати драфт цього законопроєкту, це дуже важливо, щоб усе прискорити. І можемо його подавати як невідкладний від президента. Формат, у якому подавати, передбачає, щоб законопроєкт був погоджений і було однакове розуміння й у комітеті, і в Міністерстві фінансів, і, найголовніше, – у людей. Саме у людей, яким зараз дуже складно», – заявив Зеленський.
Кабінет Міністрів України 11 листопада запровадив «карантин вихідного дня» через зростання кількості хворих на COVID-19. Глава МОЗ України Максим Степанов пояснив, що йдеться про три вікенди, починаючи з 14–15 листопада. За його словами, МОЗ хотіло б запровадити жорсткий карантин на три тижні, проте українська економіка цього не витримає. «Карантин вихідного дня» передбачає, що з 00.00 суботи до 00.00 понеділка в Україні будуть працювати виключно продуктові магазини, аптеки, транспорт, автозаправні станції та ветеринарні аптеки. Ресторани, кафе або інші заклади громадського харчування будуть працювати тільки на винос.
Низка українських міст відмовилася вводити «карантин вихідного дня». Зокрема, проти виступили Львів, Івано-Франківськ, Дніпро, Житомир, Черкаси, Одеса, Луцьк і Тернопіль. Голови міст пояснили це тим, що такі карантинні заходи неефективні і загрожують негативними наслідками для економіки.
Акції протесту після введення «карантину вихідного дня» провели в Чернівцях і в Харкові.
Поліцейські у вихідні закрили 1,5 тис. магазинів, 800 закладів громадського харчування, 30 нічних клубів і 20 спортзалів; за фактами порушень правоохоронці склали майже 2 тис. адміністративних протоколів і відкрили дев’ять кримінальних проваджень.
В Окружний адміністративний суд Києва з позовами до Кабінету Міністрів України вже звернулися Львівський будинок органної та камерної музики, Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки та Львівський кіноцентр.
17 листопада Верховна Рада України не змогла ухвалити постанову, яка рекомендує уряду скасувати «карантин вихідного дня».
Депутати Верховної Ради зібрали підписи під зверненням до Конституційного Суду про перевірку конституційності «карантину вихідного дня».
Станом на 18 листопада в Україні зафіксовано 570 153 випадки коронавірусної інфекції, із них 12 496 – протягом останньої доби. За час епідемії в Україні померло 10 112 пацієнтів із COVID-19, видужало 259 079 осіб.