Національне антикорупційне бюро завершило розслідування у справі про корупцію в аеропорту «Бориспіль». Про це пише пресслужба НАБУ.
На думку слідчих, державі було завдано збитків на 16,5 млн грн.
У відомстві зазначили, що 2 лютого відкрили матеріали справи для ознайомлення двом підозрюваним – колишньому директору аеропорту і начальнику служби орендних відносин. Після цього справу передадуть до суду.
7 вересня 2020 року НАБУ заявило про викриття корупційної схеми в аеропорту «Бориспіль». Слідчі вважають, що посадові особи аеропорту із 2014-го до 2019 року незаконно передавали приміщення аеропорту підприємцям в оренду за заниженою вартістю. «Оскільки майно належить державі, передавати його в оренду має право виключно Фонд державного майна України за відповідною конкурсною процедурою та з погодження Міністерства інфраструктури як уповноваженого органу управління«, – підкреслили в НАБУ.
У цій справі оголосили дві підозри: колишньому керівнику аеропорту, президенту авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» Євгенієві Дихне та начальнику служби орендних відносин. Їх підозрюють у порушенні ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем).
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дихне – заставу в розмірі 5,25 млн грн. У пресслужбі МАУ заявили, що її внесе за свого керівника авіакомпанія.
Дихне керував аеропортом з кінця 2014-го до 2017 року.
Після оголошення йому підозри він пояснював, що практика підписання попередніх договорів у період, коли Фонд держмайна проводить процедури добору орендарів, існує із 2010 року і є дуже поширеною.
Дихне нагадав, що після укладення попереднього договору учасник має підписати основний договір (якщо стане переможцем конкурсу, який проводить Фонд держмайна).
«На думку слідства, якщо орендодавець оплачував за попереднім договором суму Х, а за підсумками конкурсу (проведеного, можливо, і за два роки) він виграв конкурс із ціною Y, яка вища, ніж X, то на різницю Y–X завдано шкоди підприємству. Логіка господарника інша: X – це значно вище і краще, ніж нуль, помножений на 24 місяці. Вартість оренди в обох випадках визначають незалежні акредитовані оцінювачі, а не директор державного підприємства», – написав він.
https://www.facebook.com/eugenedihne/posts/1044680566002505
«Якщо для усунення прірви і величезної корупційної лазівки в законодавстві про оренду державного майна потрібно розглянути це питання у ВАКС, отже, час настав. Адже хіба не для цього ми його створювали?!» – додав Дихне.