Для тих, хто заробляє $1 млн або більше на рік, нова ставка федерального податку може сягнути 43,4%, підкреслили джерела агентства.
Фондовий ринок відреагував на можливе підвищення податків для багатих різким зниженням індексів. Індекс S & P 500 упав майже на 1% до закриття торгів. За даними Bloomberg, дохідність 10-річних казначейських облігацій впала до 1,54% із денного максимуму 1,59%.
Прессекретарка Білого дому Джен Псакі не коментувала деталей плану підвищення податків, але повідомила, що президент розповість про свій план підтримки американських сімей у Конгресі наступної середи. Вона додала, що в адміністрації Байдена працюють над планами фінансування нових програм.
Колишній глава фінансового комітету сенату США, республіканець Чак Грасслі розкритикував план Байдена. Політик вважає, що такі заходи скоротять інвестиції та призведуть до безробіття.
Байден хоче підвищити податки на доходи найбагатших американців і їхні доходи від інвестицій, щоб профінансувати план підтримки американських сімей. Підвищення податків дасть змогу виділити приблизно $1 трлн на догляд за дітьми, загальну шкільну освіту й оплачувану відпустку для працівників, уточнило Reuters.
За словами співрозмовників агентства, новий план Байдена є частиною загального радикального перегляду податкової системи США, який має на меті збільшити податкові збори з багатих американців і великих корпорацій. Це буде найвища ставка податку на прибуток від інвестицій, яку платять найбагатші американці з 1920-х років. У післявоєнну епоху цей показник не перевищував 33,8%, зауважило агентство.
Загальна ставка податку на приріст капіталу, що охоплює і 3,8% чистого інвестиційного податку на фізичних осіб із доходом від $200 тис. ($250 тис. у разі спільної реєстрації шлюбу), становитиме для найбагатших американців 43,4%, пояснило Reuters.
Зараз ті, хто заробляє більше ніж $200 тис. на рік, платять інвестподаток за загальною ставкою приблизно 23,8%. Податок на приріст капіталу платить орієнтовно 1% американців.
За словами Псакі, команда економістів Байдена не прогнозує негативного впливу такого підвищення податків на економіку США. Економістка з податкового фонду США Еріка Йорк зазначила, що план Байдена забезпечить США перше місце у світі за величиною податку на приріст капіталу. Середній податок на приріст капіталу у Європі становить приблизно 19,3%. Найвища ставка в Данії – 42%. Франція і Фінляндія стягують 34%.
За словами Йорк, для жителів деяких штатів і міст загальна податкова ставка на приріст капіталу через план Байдена зросте більше ніж на 50%. У Каліфорнії вона становитиме 56,7%, у Нью-Йорку – 68,2%, у Портленді (штат Орегон) – 57,3%.