6 мая, 2024 6:51
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

В Україні понад 1 млн людей одержує пенсію менше ніж 2 тис. грн. Це ганебне явище – міністерка Лазебна

«Сьогодні прожитковий рівень для непрацездатних, для пенсіонерів – це 1769 грн. Ми такі пенсії платимо трошки більше ніж 1 млн людей. І для мене це як ганебне явище. 1769! Ми ж знаємо, що сьогодні це нереальний прожитковий. Це розрахунковий. Треба створити фактичний і до нього рухатися», – сказала вона.

Про це міністерка заявила, коментуючи проєкт закону №3515, який Верховна Рада в першому читанні ухвалила 2 червня.

Ведуча сказала, що Федерація профспілок України розкритикувала ініціативу, заявивши, що законопроєкт «руйнує підвалини розбудови соціальної держави України й реалізації людиноцентричної політики».

«Закон про прожитковий мінімум в Україні був ухвалений у 1999 році. У 2000 році був ухвалений ще один основоположний закон «Про державні соціальні стандарти і гарантії». Безумовно, ми рухаємося далі. І чому потрібна реформа або, я сказала б так, упорядкування прожиткового мінімуму? Тому що сьогодні прожитковий мінімум, який є в держбюджеті як розрахункова величина, який вважається як державний мінімальний стандарт, він є несправедливий. Тобто треба було визначити нову методологію і сказати, що прив’язано до цього прожиткового», – відреагувала Лазебна.

Контекст:

Зараз в Україні прожитковим мінімумом називають вартість набору харчових продуктів, непродовольчих товарів і послуг, достатнього для забезпечення нормального функціонування організму людини, задоволення основних соціальних і культурних потреб.

Розмір прожиткового мінімуму впливає на розрахунок соціальних гарантій (виплати на дітей, аліменти, допомога з безробіття), низки держпослуг, штрафів за адміністративні порушення і ставку єдиного податку.

Згідно із законом про держбюджет, із січня прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2270 грн, із 1 липня він становитиме 2379 грн, а з 1 грудня – 2481 грн. Для непрацездатних із 1 липня він становитиме 1854 грн, із 1 грудня – 1934 грн.

Проверьте

Підвищення податків гальмує економічне зростання України – економіст

«Невдале рішення з огляду на те, що якщо воно буде вводитися, ще й із наступного …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *