29 апреля, 2024 1:06
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

140 тис. вкладників закритих українських банків не можуть отримати свої гроші. Вони готові оголосити голодування – один із лідерів руху

Протягом шести років після масштабного «банкопаду» в Україні понад 140 тис. вкладників фінустанов, визнаних неплатоспроможними, не можуть отримати компенсації, розповів один із таких вкладників (колишній клієнт банку «Фінанси і кредит»), голова Ради громадського моніторингу при Фонді гарантування вкладів фізосіб і один із лідерів руху ошуканих вкладників Максим Гарус в інтерв’ю «Цензор.НЕТ», опублікованому 23 жовтня.

«Цензор.НЕТ» пише, що група активістів із 1 вересня цілодобово пікетує Офіс президента.

«Це звичайні люди, громадяни України, так званий середній клас, яких, відповідно до закону 4452-IV «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», віднесли до кредиторів четвертої черги, тобто вкладників, сума вкладів яких перевищує 200 тис. грн. Хтось продав квартиру і відклав гроші собі на старість, на лікування, хтось роками збирав гроші на освіту для своїх дітей і тримав гроші в банку і так далі. Це не якісь олігархи, а звичайні люди, сім’ї, у яких відібрали останнє. Ми просто не можемо ще шість років сидіти й дивитися, яким повним і прекрасним життям живуть власники і акціонери закритих банків і посадові особи, що їх покривають», – сказав він.

Гарус каже, що протягом останніх п’яти років вкладники неплатоспроможних банків спостерігають «повну бездіяльність» із боку всіх гілок державної влади і правоохоронних органів.

«На сьогоднішній день немає жодного прецеденту визнання провини того чи іншого банкіра в доведенні банків до неплатоспроможності. Вкладників ігнорують усюди, де тільки можна. Нас відмовляються визнавати потерпілими у кримінальних процесах, суди стають на бік ексвласників та регуляторів», – зазначив він.

Гарус розповів, що учасники мітингу вимагають створення міжвідомчої робочої групи із залученням представників Нацбанку України, Фонду гарантування вкладів, Офісу президента, Міністерства фінансів і правоохоронних органів.

За його словами, домогтися виконання вимог активістам за цей час не вдалося.

«Ми не вимагаємо негайних виплат. Не хочемо також просити гроші з бюджету країни. Ми повинні почати всебічний діалог. 3 вересня нам вдалося потрапити всередину, і ми зайшли на переговорний процес. Зустрілися безпосередньо з Юлією Ковалів, заступником керівника офісу з питань економічної політики. Вона зіграла свою роль, направивши нашу вимогу до Міністерства фінансів. Це поки і вся реакція – [Міністерство фінансів] нічого не відповіло», – сказав Гарус.

За даними лідера руху, у Мінфіні вважають недоцільним створення такої групи.

«Вони чимось дуже зайняті для того, щоб звертати увагу на якихось 140 тис. українських громадян і членів їхніх сімей, у яких відібрали останнє і які просять про допомогу, уже півтора місяці живучи на вулиці. Нас багато, приїжджають люди з різних областей. Наприклад, вкладники банку «Фінанси і кредит» із Полтавської області передають привіт ексвласникові банку Костянтину Жеваго, який обіцяв у першу чергу вирішити проблему вкладників його вотчини – Полтавщини. Але обіцянки своєї так і не дотримав. Ми будемо продовжувати акцію безстроково і готові використовувати більш радикальні методи. Якщо нас не почують у найближчі дні, ми готові оголосити голодування», – резюмував він.

Згідно з даними на сайті регулятора, протягом 2014–2020 років правління НБУ ухвалило 97 рішень про віднесення банків до категорії неплатоспроможних та їх ліквідації. Більшість із них – у 2014–2015 роках.

Проверьте

"Багато підводних каменів". Радник Зеленського оцінив можливість підвищення прожиткового мінімуму

«Зрозуміла політична доцільність того, що потрібно йти на збільшення прожиткового мінімуму, але є багато підводних …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *