Встановлено, що у 2017–2019 роках завод був єдиним підприємством, яке виробляло в Україні рідкий хлор (99% виробництва 2017 року, 78% – 2018-го та 68% – 2019 року).
Улітку 2018 року завод на місяць зупинив своє виробництво, пояснивши це високими цінами на газ та відсутністю обігових коштів. На момент зупинення виробництва хлору імпортери займали лише 1% українського ринку, внаслідок чого українські водоканали залишилися без постачання дезінфектора у літній період (пік попиту).
Комітет встановив, що вказані причини зупинення виробництва не відповідають дійсності. Імовірною причиною зупинення могло стати поновлення вигідного договору з «Укрнафтою», яка виробляла аміак на орендованих потужностях «ДніпроАзоту», та підвищення вартості рідкого хлору.
АМКУ зазначає, що технологічний процес очищення питної води безперервний, у зв’язку із чим затримання постачання реагенту могло призвести до епідеміологічної катастрофи національного масштабу. Комітет визнав, що «ДніпроАзот» зловживав монопольним становищем на ринку, й оштрафував підприємство на 80,1 млн грн.
Контекст:
Підприємство «ДніпроАзот» було засновано 1938 року, за даними «Цензор.НЕТ», завод входить до бізнес-групи «Приват» бізнесмена Ігоря Коломойського. Завод є постачальником мінеральних добрив та виробником рідкого хлору для дезінфекції води.
15 червня 2018 року голова правління компанії Сергій Сидоров повідомив у Facebook, що підприємство було зупинено «на невизначений строк».
Через брак рідкого хлору довелося знижувати водопостачання у Миколаєві. Пресслужба «Київводоканалу» попереджала, що у низці регіонів України може бути нестача питної води через брак рідкого хлору. Наголошували, що Київ мав достатні запаси засобу, а регіональні водоканали змушені були шукати альтернативні способи знезараження води. У підсумку Україна почала постачати рідкий хлор із Румунії.
20 липня «ДніпроАзот» відновив виробництво рідкого хлору, проте Україна й далі закуповувала рідкий хлор в інших країнах.