27 марта, 2024 8:04
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

АМКУ погодив купівлю "Метінвестом" шахтоуправління "Покровське". У компанії заявили, що регулятор поставив безпрецедентні умови

Антимонопольний комітет України надав компанії «Метінвест» дозвіл на придбання ТОВ «Індастріал коал холдинг», ПрАТ «Шахтоуправління «Покровське», ТОВ «Збагачувальна фабрика «Свято-Варваринська» та ТОВ «Шахтобудівна компанія» за умови виконання низки зобов’язань з боку інвестора.

Про це поінформувала 1 жовтня пресслужба АМКУ.

У комітеті зазначили, що основну увагу зосередили на ринку коксівного вугілля.

АМКУ встановив, що ринок орієнтовано на імпорт: сукупна частка учасників концентрації (з урахуванням внутрішньогрупових споживання та імпорту) на ринку коксівного вугілля за підсумками 2016 –2019 років становила 11,9–23,2%, частка імпорту на ньому – 66–75%.

«За рахунок видобутку українського коксівного вугілля можливо забезпечити лише приблизно 20% від загального обсягу потреб споживачів – українських виробників коксу; у будь-якого з учасників ринку є можливість імпортозаміщення коксівного вугілля в розумні строки та з помірними витратами, оскільки імпортна продукція є більш конкурентоспроможною, ніж вітчизняна», – зазначив АМКУ.

Виробничі потужності всієї вугільної промисловості України «використовують тільки на 69%», а виробничі потужності видобутку коксівного вугілля деяких шахт Міністерства енергетики та вугільної промисловості України «істотно недозавантажені та мають запас використання».

У групі «Метінвест» заявили агентству «Інтерфакс-Україна», що зобов’язання, які запропонували в АМКУ, безпрецедентні.

«Метінвест» змушений був піти на пропозицію безпрецедентних зобов’язань у межах концентрації шахтоуправління «Покровське» у результаті півторарічного розгляду заяви. Однак, на думку групи, навіть такий ґрунтовний аналіз не виявив свідчень можливих негативних наслідків для ринку від заявленої концентрації», – ідеться в заяві групи.

АМКУ зайняв безкомпромісну позицію і вийшов із вимогою жорстких зобов’язань для «Метінвесту», які група розцінює як надмірні й такі, що не відповідають інтересам галузі, заявили в компанії.

Зокрема, зобов’язання продажу 10% продукції на вільний ринок ставить під сумнів доцільність інвестицій у підтримку та розширення видобутку, зазначено в заяві.

Зобов’язання продажу за ринковими цінами в умовах низьких цін і високої собівартості виробництва фактично означає, що шахтоуправління «Покровське» у складі групи «Метінвест» буде змушене продавати вугілля третім особам собі у збиток, підкреслили в компанії.

«З жалем констатуємо, що в даній ситуації Антимонопольний комітет зайняв необґрунтовано жорстку позицію щодо найбільшої гірничо-металургійної компанії країни, яка до того ж є одним з найбільших платників податків до бюджету України», – додали в «Метінвесті».

Шахтоуправління «Покровське» – найбільший в Україні виробник коксівного вугілля. Обсяг видобутку рядового вугілля 2019 року на підприємстві становив 5 млн тонн, у той час, як до економічної кризи 2014–2016 років обсяг видобутку сягав 8,3 млн тонн, повідомили в «Метінвесті».

У «Метінвесті», найбільшому гірничо-металургійному холдингу України, заявили, що він під тиском Антимонопольного комітету вимушено погодився взяти на себе добровільні обмеження задля здобуття опосередкованого контролю над ЗАТ «Шахтоуправління «Покровське» (м. Покровськ), ТОВ «Збагачувальна фабрика «Свято-Варваринська» (с. Сергіївка) і ТОВ «Шахтобудівна компанія» (м. Покровськ, усі – Донецька область).

Видання Delo.ua писало, що «Метінвест» готовий інвестувати 4 млрд грн у розвиток ШУ «Покровське» після придбання контрольного пакета акцій компанії. Журналісти зазначали, що після того, як «Метінвест» 2018 року увійшов до складу акціонерів шахтоуправління «Покровське», викупивши 24,9% його акцій, підприємство зі збиткового стало прибутковим – 2019 рік воно закінчило з чистим прибутком 925 млн грн, тоді як 2018-го чисті збитки становили 988 млн грн.

Народний депутат від «Батьківщини», голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець заявляв, що дозвіл Антимонопольного комітету компанії «Метінвест» на концентрацію шахтоуправління «Покровське», яке видобуває дефіцитне в Україні коксівне вугілля, забезпечить зростання виробництва в металургії.

Проверьте

Компанія Wexler припиняє постачання російського дизельного палива в Україну – ЗМІ

Компанія Wexler, яка є одним із найбільших постачальників світлих нафтопродуктів, зупиняє постачання дизельного палива з …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *