Антимонопольний комітет змусив «Метінвест» узяти занадто жорсткі зобов’язання щодо концентрації шахтоуправління «Покровське». Про це заявили народний депутат і учасник ринку в ефірі телеканала «Україна 24».
За словами позафракційного народного депутата Муси Магомедова, вимоги щодо концентрації ШУ «Покровське» є гіпертрофованими.
«Велике-велике питання, чи зможе на цих умовах компанія «Метінвест» зробити концентрацію шахтоуправління «Покровське». І я скажу чому. Коли ти будуєш бізнес-план на 5–10–15 років, ти враховуєш можливості видобування, власне споживання«, – пояснив Магомедов.
Президент об’єднання «Укрметалургпром» Олександр Каленков заявив, що умови знижують зацікавленість інвестора в цьому підприємстві.
«Вони (вимоги, які АМКУ змусив «Метінвест» узяти на себе. – «ГОРДОН») зменшують вартість компаній для інвестора та ринку і роблять інвестиції в цю компанію ризикованішими, менш ефективними. Особливо з огляду на те, що інтереси інших гравців ринку тут ніяк не залучено, тому що йдеться про сировину, яку Україна імпортує в достатніх обсягах. Ідеться про глобальний ринок цієї сировини», – розповів Каленков.
Шахтоуправління «Покровське» – найбільший в Україні виробник коксівного вугілля. Обсяг видобутку рядового вугілля 2019 року на підприємстві становив 5 млн т, тоді як до економічної кризи 2014–2016 років обсяг видобутку сягав 8,3 млн т, повідомили в «Метінвесті».
У «Метінвесті», найбільшому гірничо-металургійному холдингу України, заявили, що він під тиском Антимонопольного комітету вимушено погодився взяти на себе добровільні обмеження задля здобуття опосередкованого контролю над ЗАТ «Шахтоуправління» Покровське «(м. Покровськ), ТОВ «Збагачувальна фабрика «Свято-Варваринська» (с. Сергіївка) і ТОВ «Шахтобудівна компанія» (м. Покровськ, усі – Донецька обл.).
Видання Delo.ua писало, що «Метінвест» готовий інвестувати 4 млрд грн у розвиток ШУ «Покровське» після придбання контрольного пакета акцій компанії. Журналісти зазначали, що після того, як «Метінвест» 2018 року увійшов до складу акціонерів шахтоуправління «Покровське», викупивши 24,9% його акцій, підприємство зі збиткового стало прибутковим – 2019 рік воно закінчило з чистим прибутком 925 млн грн, тоді як 2018-го були чисті збитки 988 млн грн.
Народний депутат від «Батьківщини», голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець заявляв, що дозвіл Антимонопольного комітету компанії «Метінвест» на концентрацію шахтоуправління «Покровське», яке видобуває дефіцитне в Україні коксівне вугілля, забезпечить зростання виробництва в металургії.