Підвищення ренти на видобуток залізної руди призведе до дестабілізації роботи гірничо-металургійної галузі і падіння надходжень у державний бюджет, це рішення потрібно відкласти щонайменше на рік. Про це йдеться у зверненні ПАТ «МК «Азовсталь» до президента України Володимира Зеленського, яке є у розпорядженні видання «ГОРДОН».
У зверненні наголошують, що підвищення ренти на видобуток залізної руди в Україні в 1,5 раза, що передбачено змінами до Податкового кодексу (законопроєкт №1210), є критичним для життєздатності підприємств гірничо-металургійного комплексу і може призвести до цілковитого зупинення виробництва.
«Набуття чинності законопроєкту №1210 (ЗУ №466), який передбачає зростання ренти на залізну руду, призведе до підвищення вартості основної сировини для металургії, сприятиме подальшому нарощуванню збитковості української металургії, зниженню рівня її конкурентоспроможності на зовнішніх ринках, і, як результат, сприятиме скороченню експорту металопродукції з України, зниженню рівня металургійного виробництва, із ризиками цілковитого зупинення», – ідеться в документі.
В «Азовсталі» нагадали, що влада публічно декларувала встановлення мораторію на підвищення податкових і тарифних ставок та зниження адміністративного тиску, однак введенням у дію закону про зміни в Податковий кодекс робить протилежне.
«Наслідком буде зменшення валютних надходжень у країну, зниження податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів, скорочення робочих місць, зокрема на підрядних підприємствах, які залежать від замовлень АТ «Азовсталь», – наголошують у зверненні.
У компанії закликали президента не допустити підвищення ренти на видобуток руди і внести відповідні зміни в ухвалений закон або відтермінувати введення його в дію на один рік.
Напередодні компанія ArcelorMittal закликала депутатів відтермінувати на рік підвищення ставки ренти на видобуток залізної руди. У компанії підкреслили, що підвищення рівня рентної плати зараз призведе до втрати ринків збуту та джерел валютних надходжень, скорочення робочих місць, суттєвого зменшення платежів у державний і місцеві бюджети, а також погіршення стану економіки.
Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (№466-IX) ухвалили 16 січня 2020 року. Як законопроєкт він мав №1210, його критикували найбільші бізнес-асоціації.
Президент Володимир Зеленський відразу після підписання закону звернувся до Кабміну із пропозицією спільно із представниками бізнес-асоціацій та експертами розробити та внести зміни, повідомляла пресслужба глави держави.
За оцінками експертів, підвищення ставки ренти на видобуток залізної руди з 8% до 11–12%, передбачене зазначеним законом, збільшить витрати гірничорудних підприємств на $64 млн на рік, або на 42%, і може мати критичні наслідки для галузі.