15 февраля, 2024 13:00

Бахматюк: Рішення про знищення банків ухвалювали в кабінеті президента Порошенка

За час роботи Валерії Гонтаревої головою Національного банку України у країні «впало понад 100 банків, наради щодо роботи фінустанов проводили в кабінеті п’ятого президента Петра Порошенка».

Про це український бізнесмен, мільярдер, колишній власник «VAB Банку» Олег Бахматюк повідомив в інтерв’ю засновнику інтернет-видання «ГОРДОН» Дмитрові Гордону.

«Суть не в тому, скільки банків упало, а наскільки впала економічна спроможність держави. Ми втратили приблизно 40% ВВП. Це не мої слова. Є рада Національного банку України. Якщо я не помиляюся, у 2016-му чи 2018 році була спеціальна доповідь, яка чітко передбачала, що дії [керівництва НБУ] в той час привели як мінімум до вдвічі завищених втрат. Уявіть, скільки це робочих місць, скільки вкладень людей, скільки можливостей. Щоб збудувати будинок, потрібно п’ять років, а розвалити його можна за п’ять хвилин. Було знищено масу підприємств, масу активів. І називати це «чисткою»… Це робить неможливим функціонування самого ринку«, – сказав Бахматюк.

За його словами, на нарадах у Порошенка були присутні, крім Гонтаревої, експрем’єр-міністр Арсеній Яценюк, екссекретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов, ексглава Адміністрації Президента Борис Ложкін, ексміністр фінансів Олександр Шлапак.

«Я захищав свою позицію, старався… Я вірив, що логіка переможе. На жаль, перемагали інші речі, які не принесли користі ні державі, ні вкладникам… Мене підтримували всі, крім Гонтаревої. Але в кінці банк ліг. От і все. Мені здається, що частина людей підтримувала нас щиро, а частина людей – нещиро. От і все«, – розповів мільярдер.

Він вважає, що на падінні банків заробляли.

Мільярдер Бахматюк: Війна із Ситником забрала у мене більше, ніж війна з Росією. Читайте повну версію інтерв’ю

ВІДЕО

Бахматюк є фігурантом кримінального провадження про заволодіння коштами стабілізаційного кредиту «VAB Банку» на суму 1,2 млрд грн, виданого в жовтні 2014 року. У жовтні 2019 року через кримінальне переслідування бізнесмен покинув Україну, зараз із сім’єю живе у Відні. У листопаді його заочно повідомили про підозру.

Бізнесмен перебуває в розшуку в Україні. Йому інкримінують дві статті Кримінального кодексу: ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 209 (легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, одержаних злочинним шляхом).

Проверьте

Самая высокая заболеваемость COVID-19 за последние две недели зафиксирована в Сумской и Черкасской областях – данные Минздрава

Самая высокая заболеваемость коронавирусной инфекцией за последние 14 дней наблюдается в Украине в Сумской и …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *