26 апреля, 2024 22:46
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Брату Каськіва оголошено підозру у створенні злочинної організації та легалізації фінансів – НАБУ

У відомстві зазначили, що «підозру у створенні злочинної організації та легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом», висунули 26 травня.

«Дії особи кваліфіковано за ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 209 КК України. Це другий близький родич ексголови «Держінвестпроекту», задіяний у корупційній схемі із заволодіння коштами, виділеними на реалізацію національних проєктів», – підкреслили в НАБУ.

Місцеперебування брата Каськіва поки не встановлено, повідомлення про підозру надіслано йому за місцем реєстрації і комунальним службам.

За даними слідства, у 2012–2014 роках «Державна інвестиційна компанія», яка була під управлінням «Держінвестпроекту», надала 259,2 млн грн позик двом приватним компаніям нібито для реалізації національних проєктів «Якісна вода» та «Олімпійська надія-2022». Ці компанії, за даними НАБУ, мали ознаки фіктивності і були підконтрольними керівництву «Держінвестпроекту».

«Отримані кошти ці структури перераховували іншим компаніям-нерезидентам. У кінці ланцюга кошти опинилися на рахунках іноземних компаній на Кіпрі, бенефіціарним власником яких виявився рідний брат колишнього голови «Держінвестпроекту». Згодом ці кіпрські компанії придбали частки у статутних капіталах українських ТОВ, які впродовж 2013–2015 років скупили у громадян України понад 700 земельних ділянок у Закарпатській та Волинській областях загальною площею приблизно 1000 га», – розповіли в антикорупційному відомстві.

У НАБУ зазначили, що Вищий антикорупційний суд України заарештував земельні ділянки влітку 2020 року.

Контекст:

Каськів очолював «Держінвестпроект» у 2010–2014 роках, під час президентства Віктора Януковича.

Він фігурував у справі про заволодіння 2 млрд грн у змові з представниками державних і приватних підприємств, виділеними з державного бюджету України, а також інвестованими Китаєм.

Восени 2016 року Каськіва затримали в Панамі за запитом української влади. 1 листопада 2017-го його екстрадували в Україну у справі про привласнення 7,5 млн грн бюджетних коштів. Він повністю компенсував цю суму бюджету.

Восени 2020 року Каськіва обрали депутатом Закарпатської обласної ради від «Опозиційної платформи – За життя». За інформацією облради, Каськів – підприємець.

Проверьте

В ходе вакцинации украинцев от коронавируса есть определенные недостатки – Ляшко

«Мы приехали посмотреть, как идет вакцинация в пилотном центре вакцинации. Она проходит хорошо, все организовано. …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *