Компанія «Центренерго» порушила зобов’язання оплати вугілля за контрактом із шахтами «ДТЕК Добропіллявугілля», укладеним менше ніж місяць тому за сприяння Офісу президента України. Про це йдеться в повідомленні компанії «Д.Трейдінг».
«За фактом на кінець дня 5 серпня «Центренерго» заплатило лише 13 млн грн, що становить 16,5% від зобов’язань за контрактом. Банківський акредитив не наданий і терміни його надання керівництво «Центренерго» вказати не може», – повідомили в «Д.Трейдінг».
Станом на 31 липня «Д.Трейдінг» відвантажила на ТЕС «Центренерго» 35 тис. тонн вугільної продукції на 79 млн грн. Згідно з умовами контракту, «Центренерго» зобов’язане було сплатити повну вартість вугілля до 3 серпня. Також компанія взяла на себе зобов’язання надати банківський акредитив, щоб відвантаження вугілля на її ТЕС тривали на умовах відтермінування платежу, на чому наполягало керівництво «Центренерго».
Оскільки ці зобов’язання було порушено, «Д.Трейдінг» надіслала «Центренерго» повідомлення із проханням оперативно погасити заборгованість і надати банківський акредитив. Також про поточну ситуацію з виконанням контракту повідомили Міністерство енергетики та Фонд державного майна.
У «Д.Трейдінг» розраховують, що керівництво «Центренерго» повернеться до виконання взятих на себе контрактних зобов’язань – погасить борг і найближчими днями надасть банківський акредитив для відновлення відвантажень вугілля на її ТЕС
Напередодні компанія «Центренерго» оприлюднила пресреліз, у якому звинуватила свого контрагента в шантажі, визнавши водночас, що не сплатила повному обсязі відвантаженого їй вугілля.
«Публічні заяви компанії «Центренерго» не відображують реальну ситуацію щодо виконання умов контракту на поставку вугілля від «Д.Трейдінг». Вони не піддаються поясненню й логіці ведення професійної комерційної діяльності, яка в цивілізованому ринку завжди регламентується умовами контракту, підписаного сторонами», – заявили в «Д.Трейдінг».
Контракт між «Центренерго» і «Д.Трейдінг» на постачання вугілля з шахт «ДТЕК Добропіллявугілля» було підписано 10 серпня за сприяння Офісу президента і посередництва Міністерства енергетики. Ціну було сформовано за принципом імпортного паритету (за формулою «Роттердам плюс»). Вона становила 1650 грн/т, що на 20% нижче за ціну вугілля державних шахт і на 10% дешевше за газ, який «Центренерго» до цього використовувала на своїх ТЕС.
Підписання контракту відбулося під час акції протесту шахтарів під стінами Офісу президента. Договір дав змогу відновити роботу вугільних шахт, які протягом чотирьох місяців простоювали.