28 мая, 2024 18:00
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Через новини про скорочення попиту у Китаї ціни на залізну руду впали – Bloomberg

Агентство зазначає, що влада Китаю має намір досягти зниження викидів і вже неодноразово закликала сталеливарні підприємства скорочувати виробництво. Свіжі новини зі статистичними даними свідчать, що їм вдається досягти результату.

З посиланням на консалтингову компанію Mysteel Bloomberg зауважує, що у 45 китайських портах за підсумками минулого тижня запити залізної руди зросли на 260 тис. тонн – до 127 млн тонн.

Про ймовірність істотного скорочення виробництва сталі у Китаї заявила найбільша гірничовидобувна компанія світу – BHP Group.

Журналісти пишуть, що до цього деякі значні виробники сталі у Китаї зобов’язалися cкоротити виробництво.

Ціни на руду падають, а слідом за ними знижуються ціни і на сталь, запевняє Bloomberg. Агентство прогнозує, що попит на сталь у Китаї буде зменшуватися, оскільки Пекін прагне стримати зростання обсягів житлового будівництва.

«Світовий ринок сталі охолоджується, і ми, як і раніше, поділяємо думку про те, що ціни знижуватимуться до кінця 2021 року і у 2022 році, оскільки попит на сталь у Китаї з боку будівельної галузі послаблюється», – заявляють експерти Fitch Solutions.

Контекст:

В Україні закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (№466-IX) ухвалили 16 січня 2020 року. Як законопроєкт він мав номер 1210, його критикували найбільші бізнес-асоціації.

Президент України Володимир Зеленський відразу після підписання закону звернувся до Кабміну з пропозицією спільно з представниками бізнес-асоціацій та експертами розробити і внести зміни, повідомляла пресслужба глави держави. Зокрема йшлося про підвищення ренти на видобуток корисних копалин, яке стосуватиметься і залізної руди.

За оцінками експертів, підвищення ставки ренти на видобуток залізної руди з 8% до 11–12%, передбачене вищезгаданим законом, збільшить витрати гірничорудних підприємств на $64 млн на рік, або на 42%, і може мати критичні наслідки для галузі.

Головні металургійні підприємства звернулися до Зеленського з проханням відтермінувати підвищення ренти на видобуток залізної руди на один рік до завершення економічної кризи.

Проверьте

Вітренко про "Північний потік – 2": Росія не готова грати за європейськими правилами

«Північний потік – 2» не має запрацювати зовсім, […] тому що зараз Росія не готова грати …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *