«Уперше за 30 років незалежності України сталася подія, яка, ми сподіваємося, набуватиме прецедентного характеру, коли, розуміючи всю важливість політичної лінії президента Володимира Зеленського щодо наведення порядку у сфері надрокористування, проявляючи соціальну відповідальність, державі добровільно повернули дві ліцензії на видобуток природного газу і сирої нафти», – повідомив Данілов.
За його словами, ідеться про компанії «Гео Альянс Таранушинське» в Харківській області і «Гео Альянс Південно-Орільське» в Дніпропетровській області.
«Зараз засновники цих компаній знаходяться на всім нам добре відомих островах. Держава вітає такі ініціативи українських кіпріотів і закликає інших представників великого бізнесу наслідувати їхній приклад – бути відповідальними надрокористувачами», – запропонував секретар РНБО.
Данілов відмовився на брифінгу назвати прізвище бізнесмена, якому належать ці компанії.
«Вони пов’язані з одним поважним бізнесменом, народженим у місті Дніпропетровськ», – сказав секретар РНБО.
У Данілова уточнили, чи були ці компанії у санкційному списку.
«Ці дві компанії не були у санкційному списку. Коли йде процес, коли приходять до них із перевірками, є власники, які добровільно відмовляються від ліцензій, які вони взяли 15–16 років тому», – сказав секретар РНБО.
Контекст:
Група компаній «Гео Альянс», за даними видання Mind, належить українському бізнесмену Вікторові Пінчуку.
«Групі «Гео Альянс» належить вісім спеціальних дозволів: шість – ТОВ «Східний геологічний союз» і два – ПрАТ «Природні ресурси». Один дозвіл на видобуток газу в Луганській області оформлено на компанію Пінчука «Оберон вугілля», – писало видання.
За даними журналістів, із 2004 року компанії, які входять у «Гео Альянс», ведуть геологічні роботи в Полтавській, Харківській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Луганській областях.
На сайті компанії «Гео Альянс» ідеться, що вона є однією з найбільших на ринку видобутку газу і газового конденсату. До її складу входить 19 юридичних осіб.
19 березня Данілов заявив, що Україна проведе аудит усіх дозволів на користування надрами протягом останніх 27 років.
25 березня Зеленський ввів санкції проти 19 компаній, які користуються надрами України.