29 марта, 2022 1:20

"Другий пішов". Криклій повідомив про передання в концесію порту Ольвія

Порт Ольвія, розташований недалеко від Миколаєва, передано 20 серпня в концесію катарської компанії. Про це в Telegram поінформував міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

«Другий пішов! Щойно в онлайн-режимі за присутності міністра транспорту і комунікацій Катару Джасіма Аль Сулейті передано в концесію другий морський порт в Україні – спеціалізований порт Ольвія в Миколаєві. Концесіонер проєкту – потужна катарська компанія QTerminals, яка управляє найбільшим торговим портом Катару – Хамад вартістю понад $7 млрд, інвестує в розвиток порту на першому етапі близько 3,4 млрд грн», – написав він.

За словами міністра, за 35 років концесії буде залучено до 17,3 млрд грн інвестицій.

«Щорічний концесійний платіж становитиме щонайменше 80 млн грн. Це у 16 разів більше, ніж прибуток порту за минулий рік. Концесіонер має забезпечити мінімальний обсяг перевалки вантажів не менше 2,55 млн т на рік», – озвучив Криклій умови угоди.

Він розповів також, що в порту мають намір побудувати універсальний перевантажувальний комплекс, а трудовому колективу концесіонер пообіцяв у перші шість років гарантувати зайнятість і «належний рівень зарплати».

«Ми не зупиняємося! Символічно, але саме сьогодні оголошено старт концесійного проєкту в порту Чорноморська і вже розпочато конкурс на відбір консультантів для підготовки ТЕО (техніко-економічного обґрунтування.  «ГОРДОН») і тендерної документації», – пояснив Криклій.

Першим портом України, який було передано у концесію, став 26 червня Херсонський морський торговельний порт. У конкурсі на концесію перемогла компанія «Рісо-Херсон».

Концесія – це вид договору про створення або реконструкцію коштом інвестора державних об’єктів, унаслідок чого інвестор отримує можливість експлуатувати об’єкт на оплатній основі, збираючи дохід у свою користь.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *