Карантин вихідного дня стане, скоріше, тренуванням для людей з організації життя під час пандемії. Про це в коментарі виданню «ГОРДОН» заявила докторка медичних наук, професорка, завідувачка кафедри епідеміології Національного медичного університету імені Богомольця Ірина Колесникова.
«Карантин вихідного дня не допоможе [взяти під контроль поширення коронавірусу]. Два дні не розірвуть ланцюжку передавання вірусу. Однак, у певному сенсі, це тренування для людей. Їм необхідно звикнути до думки про те, що в разі ускладнення ситуації жорсткий карантин може повернутися. Варто навчитися правильно розподіляти час і регулювати свою комунікацію з іншими людьми, розуміти, як спланувати своє життя, зокрема суспільне, свій шопінг, зокрема продуктовий, та інші справи. Важливо усвідомлено обмежувати свої контакти. Зараз вводять карантин вихідного дня, але водночас я бачу рекламу виставок, масових комерційних заходів, розважальних заходів, концертів. Мені не дуже зрозуміло, який сенс у карантині вихідного дня, коли в інші дні люди відвідують масові заходи? Тому нам усім потрібно тренуватися. Нічого страшного в обмеженнях у вихідні дні немає. До того ж карантин не означає цілковитої ізоляції. Так, ви не можете піти в ресторан. Але вихід із дому на прогулянку з дотриманням заходів безпеки і соціальної дистанції не обмежується», – підкреслила Колесникова.
11 листопада Кабінет Міністрів України ухвалив рішення ввести «карантин вихідного дня». Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов пояснив, що йдеться про три вікенди, починаючи вже з найближчих вихідних. Степанов сказав, що МОЗ хотіло б запровадити жорсткий карантин на три тижні, проте українська економіка такого не потягне.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив на початку засідання, що Україна жорсткого локдауну не витримає.
«Карантин вихідного дня» передбачає, що з 00.00 суботи до 00.00 понеділка в Україні будуть працювати виключно продуктові магазини, аптеки, транспорт, автозаправні станції та ветеринарні аптеки. Ресторани, кафе або інші заклади громадського харчування будуть працювати тільки на винос. «Карантин вихідного дня» дасть можливість «зупинити хвилю коронавірусної хвороби», вважає Степанов.