9 марта, 2024 14:38
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Генерування енергії із сонця та вітру в Україні зросло вдвічі

Україна у 2020 році збільшила виробництво електроенергії з поновних джерел – вітру, сонця і біомаси – удвічі порівняно із 2019 роком – до 10,8 млрд кВт-год. Про це свідчить статистика, яку опублікувало Міністерство енергетики.

Міністерство повідомляє, що частка енергії сонця, вітру і біомаси протягом минулого року зросла до 7,3% в загальному виробництві проти 3,6% у 2019 році. Водночас виробництво електроенергії на гідростанціях України у 2020 році зменшилося на 7,2% – до 7,6 млрд кВт-год.

Усього виробництво електроенергії на сонячних, вітрових, біо- і гідростанціях в Україні підвищило частку екологічної енергії в загальному виробництві до 13,4% проти 8,7% у 2019 році.

Європейський банк реконструкції і розвитку висловив стурбованість невиконанням українською владою зобов’язань щодо погашення боргів перед «зеленою» генерацією.

Меморандум між урядом та інвесторами у ПДЕ передбачає забезпечення 100% виплат за вироблену «зелену» електроенергію починаючи із серпня 2020 року. Наприкінці серпня 2020 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що уряд планував у четвертому кварталі 2020 року виплатити 40% накопичених перед «зеленою» генерацією боргів, писала «Енергореформа».

1 серпня 2020 року набув чинності закон №810-IX , він передбачає, зокрема, зниження «зелених» тарифів, обмеження обсягів введення в експлуатацію нових потужностей ПДЕ, введення повної відповідальності за «небаланси» для виробників «чистої» електроенергії з 2022 року (50% у 2021 році) та інші норми. Зазначені заходи допомагають економити державі 7 млрд грн щорічно, вважають автори документа. Закон визначає терміни та обсяги погашення накопиченої заборгованості перед виробниками ПДЕ – у четвертому кварталі 2020 року держава мала погасити 40% заборгованості (9 млрд грн), а решту 60% – у 2021 році.

10 вересня президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна реалізувала положення меморандуму між Кабінетом Міністрів та іноземними інвесторами в поновну енергетику щодо скорочення «зелених» тарифів для сонячних і вітрових станцій, що зменшило фінансові витрати на «зелену» енергетику, зазначало агентство «РБК-Україна».

Міністерство енергетики України пропонувало доповнити проєкт державного бюджету на 2021 рік пунктом про виділення коштів у розмірі 11,55 млрд грн для фінансової підтримки ДП «Гарантований покупець», щоб підприємство мало можливість здійснювати оплату за вироблену «зелену» електроенергію.

Зрушень в оплаті накопиченого до 1 серпня боргу врозмірі 22,4 млрд грн перед виробниками енергії з поновних джерел поки немає, писала Politeka.

«Укррудпром» проаналізував судовий реєстр і з’ясував, що станом на 7 жовтня компаній, які подали позови до ДП «Гарантований покупець», було вже більше ніж 50, загальна сума збитків за позовними заявами вже перевищила 630 млн грн.

Проверьте

В Украине на учете состоят около миллиона онкобольных – Минздрав

В Украине на учете как онкобольные находится порядка 1 млн человек. Об этом на брифинге …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *