Україна може стати сильною й погасити всі борги перед Міжнародним валютним фондом. Про це в інтерв’ю засновнику інтернет-видання «ГОРДОН» Дмитрові Гордону сказав дніпровський бізнесмен, власник IT-компанії Lunaps, кандидат у депутати Дніпровської міськради від партії «За майбутнє» Вадим Гетьман.
«Державних грошей, як у Радянському Союзі, уже немає. У нас люди все сподіваються на державу. Необхідно – я завжди розповідав… От я зустрічаюся там із жінками біля під’їздів, там із чоловіками. І кажу: «Ви дивіться: от яка реакція у більшості? От іде якийсь чоловік-бізнесмен, розмовляє по телефону. Ну ви ж навісиком плюєте йому на спину». Чого це він ходить, і вийшов із Mercedes, і розмовляє по телефону? Абсолютно забуваєте, що, купивши Mercedes, він заплатив до Пенсійного фонду. Він розмовляє по телефону – він теж платить до Пенсійного фонду. Навпаки, нехай більше людей розмовляє, нехай більше купує, нехай більше працює. І нехай працюють люди. Адже до Пенсійного фонду від заробітної плати тих, хто працює… Створіть умови, розвивайте бізнес. Ми маємо стати сильними, позбутися від Міжнародного валютного фонду, погасити всі борги. Ми можемо. для цього треба перемогти корупцію і створити умови для бізнесу», – підкреслив Гетьман.
Він зазначив, відповідаючи на запитання про свій перший бізнес, що в радянський і пострадянський час бізнес не завжди було просто вести.
«У кожного є та частина бізнесу, про яку не хочеться розповідати. Скажімо так, за радянських часів він досить складний… Він складним був у всіх за радянських часів», – сказав співрозмовник.
Гетьман: Царьов 2014 року намагався провести мітинг «Росіє, прийди». Але випадково поруч проходили спортсмени… І Дніпро залишилося Дніпром. Повний текст інтерв’ю
Нову програму співпраці з Україною stand-by виконавча рада МВФ схвалила 9 червня 2020 року, йдеться про виділення $5 млрд, які планують перерахувати чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу.
Міністр фінансів України Сергій Марченко заявляв, що наприкінці року Україна розраховує отримати від МВФ два транші по $700 млн. Однак заступник голови Нацбанку України Дмитро Сологуб вважає, що таку можливість уже втрачено та потрібно намагатися отримати один.