20 февраля, 2024 20:12
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

ЄБРР визначив підрядника будівництва сміттєпереробного заводу у Львові

Європейський банк реконструкції та розвитку затвердив переможця міжнародного тендера на будівництво механіко-біологічного комплексу з перероблення відходів у Львові. Про це повідомила пресслужба Львівської міськради 22 жовтня.

Генеральним підрядником буде консорціум компаній WTT Netherlands BV – Axis Industries UAB (Нідерланди, Литва), які мають досвід будівництва таких комплексів у Великобританії, Італії та Литві.

Підрядник має розпочати реалізацію проєкту до кінця року.

«Передбачається, що з моменту підписання договору реалізація проєкту триватиме 24 місяці. Наразі ж на місці будівництва майбутнього заводу завершуються підготовчі роботи, а поруч працює станція компостування. Наступним етапом стане спорудження комплексу», – повідомили в міськраді.

Колапс системи утилізації сміття у Львові розпочався після пожежі на звалищі в селі Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області 30 травня 2016 року. 2 червня сільрада Великих Грибовичів ухвалила рішення назавжди закрити звалище. Відтоді сміття зі Львова регулярно виявляли в різних частинах України, де його незаконно вивантажували на невідведених для цього територіях.

1 червня 2018 року львівська влада підписала в Києві угоди про залучення €35 млн від ЄБРР і міжнародних донорів на проєкт з утилізації твердих побутових відходів. На отримані кошти у Львові мають збудувати перший в Україні завод із глибокої переробки твердих побутових відходів та провести рекультивацію Грибовицького полігону. У місті також планують удосконалити підходи до вторинної переробки та управління відходами.

Львівське комунальне підприємство «Зелене місто» оголосило конкурс на будівництво в місті сміттєпереробного заводу. Згідно з проєктними рішеннями, передбачено будівництво механіко-біологічного комплексу перевантаження та перероблення твердих побутових відходів на ділянці площею 9,66 га, потужністю 250 тис. тонн на рік. Загальна площа забудови становить 21 902 м², тривалість будівництва – 24 місяці. Очікують, що на заводі працюватиме 144 співробітники. Загальна кошторисна вартість будівництва всіх стадій, включно з вартістю будівельних робіт і обладнання – 1,167 млрд грн.

У січні 2020 року Львівський окружний адміністративний суд зупинив будівництво сміттєпереробного заводу.

Проверьте

Якщо тариф на передавання електроенергії підвищать, подорожчає все – від проїзду до продуктів – експерти

Підвищення тарифу на передавання електроенергії призведе до тотального зростання цін. Про це розповіли експерти в …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *